Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egyetemek kutatási céllal...

Egyetemek kutatási céllal kikérhetik a lakcímem?

Figyelt kérdés

Egy jó húsz perce két fiú csöngetett be hozzánk. Azt állították, hogy az egyik egyetemről jöttek és közvélemény-kutatást végeznek. A fura csak az volt, hogy a kérdésük elég sok, eddigi ismereteim szerint, többé-kevésbé szenzitív információt tartalmazott: Úgy tudjuk, hogy lakik itt egy x évben született nő... (nem, életkor, lakcím).


Mivel általában, ha elkerülhető akkor hibásan adom meg az adataimat, (mondjuk az értesítési címem adom meg lakcímnek), ezért nem igazán feltételezem, hogy véletlenül megadtam valahol ezeket teljesen egyszerre.


Lehetséges, hogy egyes egyetemek (ahova nem járok) hozzáférjenek a személyes adataimhoz vagy kezdjem el keresni, hogy pontosan hol adtam meg az adataimat (ha megadtam)?



2016. okt. 25. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. okt. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Esetleg megkérhetlek, hogy kicsit hosszabban fejtsd ki, hogy te miért gondolod így?
2016. okt. 25. 19:09
 3/5 anonim ***** válasza:
Személyes adatokat tudtommal csak hatósági személynek vagy köteles kiadni, szóval nem kell nekik válaszolni.
2016. okt. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nyilván letagadtam, hogy én lennék :). Magán azon a három adaton akadtam fent, pont ezért, de gondoltam, hogy hátha az egyetemekre/kutatócsoportokra vonatkozik valami másik jogszabály. Végül is, ha kampány célokra felhasználhatják, ennek több értelmét látom :).
2016. okt. 25. 22:47
 5/5 anonim ***** válasza:
belügyminisztérium simán eladja az összes adatunkat
2016. okt. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!