Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi tehető ebben az esetben?...

Mi tehető ebben az esetben? Mire számíthatok, ha a rendőrséghez fordulok?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, a környékünkön lakik egy alkoholista cigány férfi. Körülbelül 50-60 év körül lehet. 15 éves korom óta folyamatosan beszólogat, ha lát az utcán, kiabál perverz dolgokat. Először csak "finomabban" tette, mára teljesen bunkó, primitív, közönséges módon... Egy dolog, hogy undorodom tőle, de mostanában este is találkoztam már vele, mikor jöttem haza, szabályszerűen félelmet keltett bennem. Nem érzem magam biztonságban, ha egy ilyen férfi olyanokat kiabál nekem, hogy "jajj de meg... kis ribanc"...

Tehetek valamit ebben az esetben? :S

Amúgy nem szoktam neki visszaszólni, egyszer szóltam, hogy hagyja abba, de annál inkább csinálta. Ha csöndben tűröm, úgy csinálok, mintha észre sem venném, akkor is...

Mit tegyek?


2010. ápr. 27. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Sajna sok mindent nem tehetsz, mert gyakorlatilag nem követ el semmit, nincs tettlegesség.

Esetleg bemehetsz a rendőrségre, és szólj, hogy mi a helyzet, gyakrabban kimennek, esetleg rászállnak a fickóra, igazoltatják, be is vihetik pl ha nincs nála személyi, de úgyis kiengedik, mert nincs miért benn tartani.

2010. ápr. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos erre gondoltam én is, csak annyira ijesztő mostanában... :/
2010. ápr. 27. 14:39
 3/8 anonim ***** válasza:
Sajnos az elsőnek igaza van. Ha mindig felhívod a rendőrséget mikor zaklat, akkor kijönnek kicsit a tökére lépnek, igazoltatják, picit zaklatják, de mást nem nagyon tudnak csinálni. Felénk nem sokat ér mikor a cigányok piszkálnak valakit szóban, és kihívják rájuk a rendőröket, kijönnek, igazoltatnak, kötekednek kicsit, akkor pár napig nyugi van, majd kezdik elölről.
2010. ápr. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mire kiérnének, elmegy. :S
2010. ápr. 27. 14:50
 5/8 anonim ***** válasza:
Jelentsd fel, zaklatás és becsületsértésért.
2010. ápr. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor próbáld a Gárdát.
2010. ápr. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, hogy utána az legyen a tévében, hogy a mocskosfasisztaneonácitrappistaemberevő gárda egy tisztességes cigányembert bántott, és hátrányosan megkülönböztetett. Kb. ez lenne, és nyilatkozna a srác, hogy ő csak dícsérte a lány szépségét erre a gárdisták megtámadták őt...
2010. ápr. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mit tudnának Ők tenni?
2010. ápr. 27. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!