Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szabálysértési ügyben idézést...

Geli tibi kérdése:

Szabálysértési ügyben idézést kaptam. Köteles vagyok közeli hozzátartozóm ellen vallani? Ügyszám alapján hol nézhetem meg az ügyet?

Figyelt kérdés

Szabálysértési ügyben, mint üzembentartó, idézést kaptam közúti közlekedési szabályok kisebb fokú megsértése szabálysértés miatt. Jogosítványom nincs, közeli családtagom a tulajdonos. Bírság, összeg, nem szerepel a papíron, és az sem, hogy pontosan miért hívnak be tanúnak.

Mindössze egy ügyszám van rajta. Neten keresgéltem, elvileg a [link] oldalon lehetne megnézni, de ez egy hete azt írja, hogy nem elérhető.

1, Hol tudok utána nézni, hogy milyen ügyben akarnak meghallgatni?

2, Mivel nem én vettem, köteles vagyok közeli hozzátartozóm ellen tanúskodni, vallani? Nem tiltja ezt vmi?



2016. okt. 30. 15:54
 1/2 A kérdező kommentje:
Rendszám sem szerepel a papíron. Szóval még azt sem tudom, hogy melyik autóval történt és micsoda. És mikor és hol... semmit.
2016. okt. 30. 16:03
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Tiltás nincs, lehetőség van megadva.


2012. évi II. törvény

a szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről


„47. A tanúvallomás megtagadásának lehetősége

60. § A tanúvallomást megtagadhatja az, aki

a) az eljárás alá vont személy hozzátartozója,

b) magát vagy hozzátartozóját szabálysértés vagy bűncselekmény elkövetésével vádolná, az ezzel kapcsolatos kérdésben,”

[link]

2016. okt. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!