Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » SOS! Használt kisautómat...

SOS! Használt kisautómat elvittem a szerelőhöz, akinek a láncra kötött kutyája, csak úgy mellesleg, megkarmolta pár helyen a frissen festett felületet, mi teendőm?

Figyelt kérdés
Kis pénzű emberke vagyok, egyedülálló nőként kb.sík hülye az autóhoz. Remegett a kormány, nehezen ment fel emelkedőn, de rátudtam, hogy nem fiatal a kocsi, ez még belefér. Így sorrendet megfordítottam, és a bal első sárvédőt kicseréltettem, mert rozsdázott, azaz vettem újat, azt lefestették. A karosszéria rendbetétele után, egy ismerős autószerelőhöz, maszekba elvittem a kocsit, mondván, nézze át, nincs mellettem férfi, aki segítsen! Már 83 ezret ott hagytam nála, álló helyzetben kicserélte, amiket kellett, majd kértem, menjünk vele pár kört, mert a rángatás maradt. Csapágyat cserélt, és kb 1 hónapja nincs autóm, azt mondta, nyugi, karácsonyig meglesz! Visszatérve az elejére, amikor beálltam az udvarába, a kutyája neki mart az autónak. Amikor kétségbeesve mondtam, h ez most rozsdázni fog, mintha semmi nem történt volna, azt mondta, ugyan, ez csak felületi, nem kell vele foglalkozni. Közben, én erre már a karosszériásnak kifizettem 40ezret. Ismerős ember, nem is tudom, hogy kezeljem ezt az ügyet. PLusz, amikor ő állt be az udvarába első körben, nála is nekiugrott a kutya, csak akkor nem szóltam, hogy látok rajta egy karom nyomot. Totál kivagyok. Nem elég, hogy szét van szedve a kocsi, mert jelenleg a motornál tart, a kompresszió mérés miatt, még a rendbe tett munka is megrongálódott. Segítsetek nekem válasszal! (a családba azt mondták, mindenképp el kell számoltatni, amikor a munkadíjat fizetem, amiről lila gőzöm, mennyi lesz, mert ő nem tudta megmondani...soha többet nem viszem oda az autóm, de ezt végig kell csinálnom)

2016. nov. 3. 11:28
 1/9 egybaba ***** válasza:
Bíróságon van fogadónap, ahol elmondhatod hogy jártál, ők meg elmondják milyen kártérítést lehet kérni.
2016. nov. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát, ....ilyen válaszra nem számítottam. Én ugyan nem megyek bíróságra, van nekem elég gondom, bajom, mint bíróságra járkáljak. Ha valaki ott köt ki, akkor neki annyi
2016. nov. 3. 11:47
 3/9 ede1219 ***** válasza:
Pedig amilyen nyuszi vagy, nincs más lehetőséged, mint a Bíróság.
2016. nov. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem tudom milyen válaszra számítasz, ezért bár félve, de a következő javaslatot tenném:

Kérj egy árkalkulációt a karosszériástól a keletkezett károd kijavításáról, a végső elszámolásnál ezt mutasd be az autószerelőnek és ennyivel kevesebbet fizess neki.

Okvetlenül legyen veled egy férfi is!

Ha nem tetszik a szerelőnek, akkor menjen ő bíróságra!

Gondolom számlát nem adott az eddigi és az ezen túli munkákról, ezzel meg lehet fogni.

2016. nov. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Így fogom csinálni..és a többieknek is, de a bíróság nekem nagyon durva, azt nem merem meglépni, lehet, neki az a sérülés semmi. persze, hogy nem adott számlát! amúgy, azt fogom csinálni, hogy ha kér x FT-OT, akkor a felmért kár arányában annyival kevesebbet fizetek.tudtam ezt eddig is, csak ezen rágódok az eset óta
2016. nov. 3. 12:05
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
keress egy másik szerelőt mert szerintem úgy át***sz téged ezzel, ahogy nem szégyelli.
2016. nov. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%
Tehát elvitted "ismerőshöz, maszekba" (lefordítom aki nem érti: hátsó udvaron, lopott alkatrészekkel, feketén dolgozó piti bűnözőhöz) mert úgy majd olcsóbb lesz... most meg fogod a fejed, mert becsapott, a kutyája is szétbarmolta a kocsidat, plusz nem mersz szólni. Hát erre mit lehet mondani? Legközelebb menj szakszervízbe, olcsóbb lesz, mint Béla hátsó udvarán a bizonytalan kimenetelű barbárkodás. Plusz ott van mód reklamálni, az ismerősöd meg valószínűleg le fog ütni, ha komolyan panaszkodni kezdesz.
2016. nov. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Fogadunk, hogy s gyertyacserén kívül max egy olajcsere kellett volna?
2016. nov. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm fiúk a válaszokat. Ez volt a tanulópénz. Egyebet már nem tehetek. Az biztos, hogy tovább tollasodott tőlem, az is biztos, nem egyedül megyek, ha összeszerelte.
2016. nov. 4. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!