Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A munkanélküli regisztrációs...

A munkanélküli regisztrációs lapot ki lehet váltani közjegyző által hitelesített okirattal?

Figyelt kérdés

Egyetemre, szociális ösztöndíjpályázatkor futottunk bele. Minden irat és számadat helyes volt, hogy megkapjuk az ösztöndíjat, kivéve egyet. Édesanyám, nem regisztrált munkanélküli volt éppen a beadás idején. Sajnos külföldön segédkezett épp a nővéreimnek, ezért nem tudott hazajönni, hogy bemenjen a munkaügyre regisztrálni.


Egy jogász, közjegyző javasolta, hogy édesapám nyilatkozzon egy hitelesített dokumentumban, miszerint egyedüli eltartó, és édesanyám jövedelemmel nem rendelkezik. De ezt nem igazán akarták elfogadni az önkormányzatnál, pedig egy korábbi pályázathoz, amit az egyetem bírált, teljesen megfelelt.


(Moduloban: "Igazolás, vagy közjegyző által hitelesített okirat.")


Kérdésem tehát: Jogilag a szociális juttatási rendszerben helyettesíthető-e a munkanélküli okirat, egy közjegyzős papírral?

Ilyen esetben mi a megoldás, mert nyilván nem tud 2-3 napra hazaugrani valaki, hogy papírt csináltasson...



2016. nov. 7. 17:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Apukád nem nyilatkozhat anyukád helyett. Anyukád jövedelméről, vagy éppen arról, hogy semmilyen jövedelme nincs, egyedül anyukád nyilatkozhat.
2016. nov. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Valahogy úgy hangzott, hogy: kijelenti, hogy felesége nem regisztrált munkanélküli, munkahellyel és jövedelemmel nem rendelkezik, erre tekintettel kijelenti, hogy az egyetemi tanulmányainkhoz anyagilag nem járul hozzá. S továbbá kijelenti, hogy egyedüli keresőként hármónkat tart el. Az egyetemi szoc. támhoz jó volt. Ezért gondoltam hogy van erre valami törvény, vagy ilyesmi, hogy a regisztráció helyettesíthető...
2016. nov. 7. 19:16
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez van mikor a kedves anyuka kint melózik németben feketén valamelyik pénzes germán öregasszony mellett.
2016. nov. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A kérdésem az lett volna, hogy Mivel azt mondta a jogász, hogy ez így működik. (márpedig az egyetem elfogadta, sőt ők mondták hogy vigyünk ilyet) akkor máshol erről miért nem tudnak?


Ezért fogalmaztam úgy, hogy nincs-e erre valami törvény...

2016. nov. 7. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!