Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezért érdemes feljelenteni engem?

Feketeruhasember kérdése:

Ezért érdemes feljelenteni engem?

Figyelt kérdés
Van egy tabletem, ami tönkrement, megszerettem volna javíttatni egy ilyesmivel foglalkozó helyen. Hívtak hogy nem tudják megjavítani mert nincsen hozzá alkatrész. Viszont 4000 ezer ft az hogy ők ezzel dolgoztak és mint bevizsgálási díj kérnék. Na most ez a készülék annyit ér így kb hogy az első kukába kivághatom, nem tudok vele mit kezdeni, eladni sem vennék meg ennyiért ebben biztos vagyok. tehát megtehetem hogy azt mondom "Oké akkor csináljatok vele amit akartok nekem nem kell.."?
2016. nov. 9. 18:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
66%

Ez kicsit olyan, mint amikor az ember vesz egy előfizetéses mobilt, egész hónapban dumál és amikor megkapja a töbtízezres számlát visszaadja a mobilt és kész. Aztán csodálkozik, hogy évekkel később kamatostul jön a számla.


A szolgáltatást igénybe vetted, ergo ki kell fizetned. Ha elhozod a tabletet, ha nem.


Feljelenteni nem valószínű, hogy fel fognak, nem kizárt, hogy annyiban hagyják a dolgot, ha eltűnsz, de joguk van benyújtani a számlát bármikor..

Szóval lehet nem érdemes nekik, de megtenni megtehetik és csak rajtuk múlik.


Legközelebb légy előrelátó és előre kérdezz rá minden költségre.

2016. nov. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

A legfontosabb kérdés, hogy tájékoztattak -e előre erről a költségről?

Ha közölték veled,hogy az eredménytől függetlenül ezt a költséget ki kell fizetned és te ezt elfogadtad akkor illik kifizetni.

Mindemellet elég arcátlannak tartom az egészet.

Én fodrász vagyok.Ha bejön egy vendég és kér egy hajfestést de nekem nincs megfelelő festékem akkor kérjek tőle pénzt azért mert kinyitottam a szekrényt és keresgéltem a festékek között?

2016. nov. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Legközelebb kérdezd meg, milyen költségek lesznek.

Megkérdezted egyáltalán előtte?


Ugye garancia, már nem volt rá, mert ha még volt, akkor nem terhelhetnek bevizsgálási díjjal!


Szerintem kérd, hogy mutassák meg, hol vannak leírva az áraik! Én is javíttattam és elég hasra ütés szerűen mondták be az árakat, magáról a karbantartásról se blokkot, se számlát nem adtak, csak az alkatrészről. Ráadásul engem félretájékoztattak és megvetettek velem egy nem kompatibilis hardvert, amit be is szereltek.


Kérj számlát!

2016. nov. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Tudtam róla előre igen. Csak nagyon mondta a csávó, hogy "de de biztos meg tudjuk csinálni simán.." Én meg elhittem. Most nem is ez a 4 ezer izgat, hanem hogy javíthatatlan mert máshol sem tudtam megcsináltatni és magam sem tudtam. Szóval tényleg kuka az egész..most ezért fizessek ki 4 rugót hogy beledobjam a veszélyes hulladék tartóba? Meg előzőleg már vittem oda egy cuccomat amit meg is csináltak és ki is fizettem a 25 ezret érte. (Jó tudom hogy ez egy másik, csak azt próbálom érzékeltetni hogy azért kerestek rajtam bőven és nem az alkatrész került annyiba azt is tudom) De kifizettem mert becsülettel megcsinálták.
2016. nov. 9. 19:08
 5/22 anonim ***** válasza:
45%

Mi van, ha számla nélkül lenyúlnak rólad zsebbe 4000 Ft-ot, miközben a cucchoz hozzá sem nyúltak, azaz nem tudják, hogy javítható-e?


Mi van, ha ők játszanak arra, hogy mivel javíthatatlannak mondták a cuccot és 4000 Ft bevizsgálást kértek érte, te erre otthagyod, ők meg kis pénzért megjavítják?


Képzeld el, ha valaki odavisz egy nagy értékű plazma TV-t, ők meg azt mondják, hogy "javíthatatlan" és 10000 Ft lesz a bevizsgálási díj? Közben ennyiből megjavítják és bizományiban eladják, arra játszanak, hogy a gyanútlan ügyfél otthagyja nekik a terméket, mondván az úgyis veszélyes hulladék.


Ezért mondom, hogy le kell legyenek írva a szervizköltségek! Különben hiteltelen az is, amit mondanak az állítólagos bevizsgálás eredményéről.


Kérd, hogy írják le a bevizsgálás eredményét és, hogy milyen alkatrészre lenne szükség pontosan! Plusz kérj számlát!

2016. nov. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Plusz a plamtopodon csomó személyes adatod rajta lehet!


Leformáztad a rajta lévő adathordozókat?

Ha nem, akkor ott van rajta sok minden, még akkor is, ha töröltél mindent!

Már ez megérhet 4000 Ft-ot!

2016. nov. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
*: bocs, tablet
2016. nov. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Tudom hogy milyen alkatrész kell hozzá mert én is konyítok hozzá annyit csak én nem találtam hozzá, igazából szétszedett állapotban is vittem oda, úgy hogy megmondtam mi a hiba és pontosan mit kell vele csinálni, és ezt ők is tudták. (Forrasztani az alaplapra egy konkrét csatlakozót.) Szóval "bevizsgálni" nem nagyon kellett ezen semmit. Csak megkérdezni a beszállítójuktól hogy van e ilyen náluk.
2016. nov. 9. 19:36
 9/22 anonim ***** válasza:
0%
Ezek után mond meg nekik, hogy adják vissza a vasat, és felejtsétek el egymást. Ha nem tetszik nekik, jöhet a tisztító tűz a tulaj verdájának. Ennyi. Egy ilyen látvány nekem megérne 4 rongyot. Persze arra vigyázz, hogy még a gyanú árnyéka se vetődjön rád! Mondjuk ezek után én is feljelenthető lennék felbujtás miatt, úgyhogy a legmesszebbmenőkig ellenzem az önbíráskodást!
2016. nov. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

8.: Miért nem rögtön ezzel kezdted a kérdést, hogy szétszedve vitted be és egyértelmű mi volt a hiba?


Mondd meg nekik, hogy egyértelmű volt a hiba, így képtelenség bevizsgálni a terméket (mivel te mutattad meg, mi a hiba), te javítást kértél és nem fizetsz bevizsgálásért!


Kérjenek adminisztrációs díjat! És adjanak számlát!

Ha nincs adminisztrációs díj az előzetes táblázatukban, akkor pedig azonnal adják vissza a tabletedet!


Lehet, egy bontott cuccból egy ügyesebb kezű műszerész ki és beforrasztja majd neked azt a csatlakozót! Nézz szét Jófogáson, Hardveraprón, hátha van alkalmas bontott tablet.

2016. nov. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!