Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szeretnék valakit elvitetni a...

Szeretnék valakit elvitetni a rendőrséggel, megtehetem?

Figyelt kérdés
Na most a helyzet az, hogy van egy házaspár van két gyerekük (az egyik gyerek az en vagyok) az apa meghalt es ugye az anya50%-ban tulajdonos és 50%ban haszonélvezeti joga van. És 25-25% ban a gyerekek a tulajdonosok.Az egyik gyerek kirepül a fészekből ő nincs is képben (nem szól bele semibe nem erdekli) a másik gyerek (én) ott marad de (na most csavarodik) születik egy fia. És a 25%-át szepen átirata a fia nevére. Na most az anyának van egy kibírhatatlan paraszt barátja 10 éve itt él de nincs bejelentve semmi itt van es kész. Ha kihivom a rendőrséget elviszik innen? Illetve eltiltják ugyanis en is haszonélvező vagyok a fiam után.

2016. nov. 12. 20:15
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem viszikel.Anyádnak 50% a joga,neked 25.Övé a magasabb,azt visz oda,akit akar.Költözz el.
2016. nov. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
90%
Ha te vagy az orbánviktor and his melodyboys, akkor igen.
2016. nov. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 kovpet ***** válasza:
100%

"ugyanis en is haszonélvező vagyok a fiam után"


Hogy lettél az?


Azt mondtad: "az anya50%-ban tulajdonos és 50%ban haszonélvezeti joga van".


Most akkor?

Kérd már le a tulajdoni lapot, azon van a tuti.


Mondjuk mindegy, mert sehogy sem lehet elvitetni valakit, nem is értem, hogy hogyan gondolod. Aki ilyet csinál, az nem a rendőrség, hanem a maffia :)

2016. nov. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
26%
Olyan nincs, hogy 50%-ban haszonélvező valaki... Vagy az vagy nem.
2016. nov. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Mivel anyukádé a lakás 50%-a, nem teheted meg.

Azt teheted meg, hogy elköltözöl a fiaddal együtt.

Esetleg megpróbálsz megegyezni anyukáddal és eladod neki a 25%-od.

2016. nov. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 EagleHUN ***** válasza:

A rendőrség csak úgy nem fog elvinni senkit sem onnan.

Ők is csak papír alapján dolgozhatnak.

Azt a papírt meg úgy hívják kilakoltatási végzés.

Elvileg indíthatnál ennek kérésére eljárást a fazon ellen ha az a fazon semmilyen szerződéssel nem tudja igazolni hogy miért tartózkodik ott.

De akkor ez max a te 25% részedre vonatkozhat.

Másrészt az 50% tulajdonos és hasonélvező ezt joggal megtámadhatja elgáncsolhatja az eljárást, mert neki nagyob ba részesedése.

Attól hogy van egy fiad is ott még kettőtöknek összesen 25%-a van! Ha a testvéred aki már elmenekült onnan (és lehet ő járt jobban) eladja neked a 25%-át akkor lesz neked és a fiadnak pont annyi joga ott mint muternak.

De nem több csak pont annyi.

És ez édeskevés.

A többségi tulajdon megszerzésére esélyed nincs nyílván muter nem fog neked eladni 1%-ot hogy ez meglegyen neked!

Sajnos így gyakorlatilag kitúrt téged is onnan az a pasi.

Mondjuk a testvéred részével ha meglenne az 50% -od akkor kettéoszthatnád a házat úgy hogy a muter és fazonja oda ne tudjon bemenni!

Pl emelet a tied földszint övék. Lépcsőház lezárva, építettsz egy külső lépcsőt hogy ne az ő tulajdonukon keresztül juss a sajátodba.

Ez is megoldás a helyzetedre.


Vagy költözöl...

2016. nov. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 EagleHUN ***** válasza:

De van egy nagyon rossz,szemét, gonosz megoldási példa is. Sajnos Magyarországon egyre többször megjátszották az utóbbi időben...Nemrég volt belőle botrány.


Ugyanis mostanában szokássá vált a cigánymaffiának is eladni a tulajdonrészeket.

Persze az eladás nem lehet teljesen törvényes, hiszen a többi tulajdonos beleeggyezése is kell(ene), a tesódé is, meg a muterodé is.

Viszont néhány megkenhető ügyvéd azért megcsinálja a szerződést így is.

Te megkapod a pénzed, az ottmaradók meg menekülhetnek, mert 15-20 cigány beül a saját 25%-ába! És ellehetetleníti ott az életet!

Mert attól függetlenül baromi nehéz kitenni valakit bárhonnan is hogy érvénytelen szerződést lobogtatnak.

Hosszú pereskedés és végül valami úton módon érvényre juttatott kilakoltatási végzés után, talán visszakapnátok a rommá lakott ingatlant.


Persze ez esetben valószínű minden örökséged buknád. És muter hajléktalanként végezné...

Azért írtam hogy ez egy nagyon rossz és gonosz opció...


Viszont mindez csak azt bizonyítja hogy szerződés nélkül, bejelentetlenül ott tartózkodó embert is baromi nehéz lesz kirakni, kirakatni!

Még akkor is ha te történetesen tulajdonos vagy, és főleg ha a többségi tulajdonos meg megengedte neki az ott lakást!

2016. nov. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Azért milyen kedves gyermek vagy, hogy anyád élettársát kiraknád.. Miért nem költözöl el Te? Hisz ez a gyerek sorsa..
2016. nov. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
49%

Mivel az anyád a lakás 50%-ának a tulajdonosa, a másik 50% felett meg haszonélvezeti joga van, ő szabhatja meg, hogy ki tartózkodhat a lakásban.


Ha akar, téged is kidobhat, függetlenül attól, hogy van 25% tulajdonod.

2016. nov. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Nekem is haszonélvezeti jogom van.És ha valaki a birtokomon tartózkodik a nélkül hogy megengedném akkor arra ki lehet hívni a rendőröket. Na most közös haszonélvezetnél ha az egyik tag akár 1% al nem engedi meg hogy valaki ott tartózkodjon akkor az illető jogtalanul van ott.
2016. nov. 13. 09:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!