Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szeretnék valakit elvitetni a...

Szeretnék valakit elvitetni a rendőrséggel, megtehetem?

Figyelt kérdés
Na most a helyzet az, hogy van egy házaspár van két gyerekük (az egyik gyerek az en vagyok) az apa meghalt es ugye az anya50%-ban tulajdonos és 50%ban haszonélvezeti joga van. És 25-25% ban a gyerekek a tulajdonosok.Az egyik gyerek kirepül a fészekből ő nincs is képben (nem szól bele semibe nem erdekli) a másik gyerek (én) ott marad de (na most csavarodik) születik egy fia. És a 25%-át szepen átirata a fia nevére. Na most az anyának van egy kibírhatatlan paraszt barátja 10 éve itt él de nincs bejelentve semmi itt van es kész. Ha kihivom a rendőrséget elviszik innen? Illetve eltiltják ugyanis en is haszonélvező vagyok a fiam után.

2016. nov. 12. 20:15
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem telefonos jogsegélytől és a gyerek után van haszonélvezeti jogom,de nem a klasszikus tulajdonlapon bejegyzet értelemben. Elmondtam mi a helyzet és a jegyző dolga el dönteni ki tartozkodhat itt és ki nem. De ha bejelentést teszek a rendőrségen hogy valaki itt tartozkodik aki nincs bejelentve akkor felszólítják hogy menjen el innen ha nem tudja igazolni hogy mi alapján tartozkodik itt. Aztán lehet a jegyzőhöz fordulni. de ha két embernek van egy biciklije 99% és 1% ban és az az ember akinek egy %a van nem akarja oda adni valakinek akkor nem adhatja oda a másik ezt nem en mondom az ügyvéd mondta.
2016. nov. 14. 09:32
 22/27 A kérdező kommentje:
Lemaradt akinek 1%a van nem akarja oda adni
2016. nov. 14. 09:35
 23/27 A kérdező kommentje:

Ma vagy holnap este törölni fogom a kérdést ha esetleg valaki ilyen helyzetbe van nehogy a sok zagyvaságon induljon el amitt itt összehordtatok, hordtál. (tisztelt a kivételnek) legközelebb próbálj meg a kérdésre válaszolni vagy ne irj semmit de semmiféle képen ne ítélkez vagy minősits le másokat. Főleg ha fogalmad sincs.

Köszönöm mindenkinek.

2016. nov. 14. 09:42
 24/27 kovpet ***** válasza:

Lekérted a tulajdoni lapot? Mi áll rajta?

Na, az a lényeg és nem a szöveg, amit akárki más tol az ügy kapcsán.


"de nem a klasszikus tulajdonlapon bejegyzet értelemben"


Akkor milyen értelemben?


Ha a fele édesanyádé és a másik felén haszonélvezete van, akkor ki is tilthat téged vagy akárkit onnan. Ha nem így van, az más helyzet lenne persze. Először ezt kellene megtudni. De megTUDNI, nem tippelgetni, ezt meg csak a tulajdoni lap alapján lehet. Kérd le, ügyfélkapun ezer forint online és kb 5 perc akkor is, ha először csinálod. Megéri.


Kérdést meg nem lehet innen törölni, csak töröltetni :)

2016. nov. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Nem kértem le mert tudom mi állna rajta. De akkor is egy ügyvéd nem beszél hülyeséget és ti is beláthatjátok hogy valami van azért. Mert ha van egy gyerek tulajdonos akkor annak a tulajdonak a gyámja a haszonélvező akkoriban anyám is azért lett haszonélvező mert én gyerek voltam nem? Csak azt nem értem hogy miert kell egymást piszkálni ha valaki nem akar elgondolkodni ezen vagy nem tudja vagy már idegesítő valami ne irjon ide irjon máshova vagy bánom is én. De akkor is van valamilyen jogom a ház felett mert a gyerekemé és ennyi ez biztos de az ügyvéd is azt mondta a jegyző dolga.
2016. nov. 14. 11:22
 26/27 anonim ***** válasza:

Egyébként átirattad a ház rádeső részét a gyerekre?

Tényleg kérd le a tulajdoni lapot, mert látszik, hogy tudni véled mi van rajta, de ködösen és összekavarva van minden a fejedben, hogy akkor mi hogyan. Mielőtt támadásnak vennéd: nem, nem sértegetésből mondom, hanem mert olyan, hogy "Nem klasszikus módon" meg ilyenek, nemigazán vannak a jogban. Vagy van, vagy nincs.


Mikor jóanyámék vettek egy nyaralót, az én, és a testvérem nevére írták, de külön ki kellett kötni, hogy ők haszonélvezők. Ebből kiindulva a haszonélvezeti jog nem jelenik csakúgy meg.. öröklődni tuti nem öröklődik, de megvásárolható ugye

Szóval ha az én esetemben nem járt a szülőnek automatikusan haszonélvezeti jog, a tiédben miért járt volna?

2016. nov. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 kovpet ***** válasza:

"egy ügyvéd nem beszél hülyeséget"


Dehogynem, erről sokat tudnék mesélni...


"Mert ha van egy gyerek tulajdonos akkor annak a tulajdonak a gyámja a haszonélvező"


Na várj, tudod te, hogy mit jelent az, hogy haszonélvező valaki?

Itt egy wiki róla: [link]


Röviden: ha veszel egy házat, akkor te leszel a tulajdonos és nem lesz haszonélvező. Ha valakinek haszonélvezetet adsz (ez általában fordítva van, azaz pl a szülő vesz lakást a gyereknek, de kiköti, hogy ő lesz a haszonélvező, hogy haláláig ne tehessék ki), akkor az a valaki "élvezi a hasznát" az ingatlannak, azaz lakhat benne, kiadhatja, ilyesmi. De nem az övé, így eladni nem tudja. Fordítva is ilyen: a tulaj eladhatja az ingatlant (ha megveszi így valaki), de a haszonélvezet attól még marad. Az új tulaj be sem mehet a házba, ha a haszonélvező nem engedi be. De attól még az övé a ház, ő is eladhatja majd, ha akarja. Vagy megvárhatja, hogy megszűnjön a haszonélvezet (azaz mondjuk meghaljon a haszonélvező vagy pénz fejében máshova költözzön például).


"akkoriban anyám is azért lett haszonélvező mert én gyerek voltam nem?"


Nyilván nem tudom, hogy hogy volt, de nagy valószínűséggel édesapád halálakor lett haszonélvező édesanyád.

2016. nov. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!