Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szeretnék valakit elvitetni a...

Szeretnék valakit elvitetni a rendőrséggel, megtehetem?

Figyelt kérdés
Na most a helyzet az, hogy van egy házaspár van két gyerekük (az egyik gyerek az en vagyok) az apa meghalt es ugye az anya50%-ban tulajdonos és 50%ban haszonélvezeti joga van. És 25-25% ban a gyerekek a tulajdonosok.Az egyik gyerek kirepül a fészekből ő nincs is képben (nem szól bele semibe nem erdekli) a másik gyerek (én) ott marad de (na most csavarodik) születik egy fia. És a 25%-át szepen átirata a fia nevére. Na most az anyának van egy kibírhatatlan paraszt barátja 10 éve itt él de nincs bejelentve semmi itt van es kész. Ha kihivom a rendőrséget elviszik innen? Illetve eltiltják ugyanis en is haszonélvező vagyok a fiam után.

2016. nov. 12. 20:15
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Ha ezt így tudod, minek tetted fel a kérdést? Ha meg feltetted, miért nem olvasod el a válaszokat, ahol egyébként leírták, hogy nem úgy van, ahogy írod.


És nem jogilag de emberileg: ki vagy te, hogy beleszólj anyád magánéletébe? Persze, jogilag örököltél részt a lakásból, de egyébként az az ő háza, miért nem keresel saját fészket és hagyod nyugton élni a párjával?

2016. nov. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Az egész cifra sztori egyetlen lényege, hogy anyukád egyrészt tulajdonos (50%), másrészt a fennmaradó 50%-on haszonélvező, ergo ő az, aki kitehetne téged, és azt fogad be, akit akar.
2016. nov. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

A tulajdonosnak pedig nincsen haszonélvezeti joga a tulajdonán. Haszonélvezeti jog csak idegen tulajdonon értelmezhető, mégpedig ez egy olyan jog, amely - fennállása idejére - korlátozza, sőt, bizonyos esetben kizárja a tulajdonos joggyakorlását.

Ugyanis a használat és hasznosítás, amik amúgy tulajdonosi részjogosultságok, a haszonélvezőt illetik meg. Anyukádnak holtig tartó haszonélvezeti joga van, így ezt buktad, akármilyen butaságokat is gondolsz/írsz itt össze.

2016. nov. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Nekem is haszonélvezeti jogom van.És ha valaki a birtokomon tartózkodik a nélkül hogy megengedném akkor arra ki lehet hívni a rendőröket. Na most közös haszonélvezetnél ha az egyik tag akár 1% al nem engedi meg hogy valaki ott tartózkodjon akkor az illető jogtalanul van ott.
2016. nov. 14. 00:01
 15/27 anonim ***** válasza:

Ezt már írtad, de már akkor sem volt helytálló.

Egyébként arra gondoltál már, hogy ha elviteted anyád élettársát, akár anyád téged fog kivágni a házból?

2016. nov. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

Véletlen küldtem el még egyszer 11:08-as ne "offolj" légyszíves halvány fogalmad sincs hogy mi a helyzet abból amit le írtam nem derül ki.(p.l.: tele hordta szeméttel az udvart, minden tiszta galambszar a galambjaitól, anyámnak egyetlen férfi volt az életében ezen a bunkón kívül,sajnos édesanyám nagyon könnyen befolyásolható.) És te milyen jogon ítélkezel? A butaságról meg annyit és ez mindenkinek szól

-EMBEREK EZT KÉRDEZTEM!!!

-EZT AKAROM MEGTUDNI!!!

A FIAM 25% ÁN BIZTOS HOGY van haszonélvezeti jogom mert az apja vagyok. AKKOR NEKEM MEKKORA JOGOM VAN MEGMONDANI KI LEHET ITT ÉS KI NEM?

EZ A KÉRDÉS!

Sehol nem írtam hogy a 25% tulajdon jogommal akarok valamit mert azt se írtam hogy van tulajdon jogom.

Ez a baj ezzel az országgal hogy mindenki csak okoskodik de tudni kevesen tudnak.

2016. nov. 14. 00:31
 17/27 anonim ***** válasza:
De hát már válaszoltak...
2016. nov. 14. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Attól még nincs haszonélvezeti jogod, hogy az apja vagy, te szerencsétlen!

Akkor van haszonélvezeti jogod, ha a szerződésben azt kikötöttétek, és a tulajdoni lapra be van jegyezve...

Édes Istenem, hova korcsosul még az emberiség, hogy ennyire butákkal van tele ez a fórum is!?

2016. nov. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Jo akkor egy 3 éves gyerek rendelkezik mindenen nem a gyámja? Ezt akkarom megtudni plussz én senkit nem sertegetem szerintem nem ertem mi bajotok van?
2016. nov. 14. 08:47
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy te vagy a szülője (nem a gyámja) nem egyenlő a haszonélvezeti joggal. A haszonélvezeti jog TELJESEN mást jelent.

Szerintem ne szólalj meg többet, mert folyamatosan csak égeted magadat.

2016. nov. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!