Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkáltatóm fizetetlen szabads...

Munkáltatóm fizetetlen szabadságot írt a papiromra megteheti? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Munkáltatóm fizetetlen szabadságot írt szeptember 1-től október 6-ig én viszont nem tudtam róla 7-től viszont táppénzre vettek veszélyeztetett terhesség miatt és ma jött a papir hogy elutasitottak a táppénzt emiatt.... Én azt olvastam hogy nem tehette volna meg tudnom nélkül
2016. nov. 16. 13:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem egészen értem. Több mint egy hónapot nem jártál be dolgozni, és azt sem tudtad, hogy milyen jogcímen vagy távol?


Azt gondolom tudtad, hogy nem táppénzen vagy, hiszen utána mentél csak el táppénzre. Meg nyilván azt is tudnod kellett, hogy nem fizetett szabin vagy, mert azt is le kell adminisztrálni előtte. Betegszabadság sem lehetett, mert ez hosszabb idő annál, meg annak is megvan a speciális adminisztrációja. Kizárásos alapon ez csak fizetetlen szabadság lehet, mást megoldást elképzelni sem tudok.


De ha ez sem volt előre megbeszélve, akkor meg örülj egyáltalán, hogy nem rúgtak ki fegyelmivel.

2016. nov. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Bocs nem írtam le miért nem jártam be!

Májusban bepereltem mert kirugott kismamakent rá egy hónapra elvesztettem a babám de a tárgyalás folytatódott, viszont ő nem vette fel a telefont hiába kerestem levelet is írtam hogy be tudok állni dolgozni, közben újra terhes lettem ezért vagyok veszélyeztetett, a bíróság az én javamra döntött kötelezték a kifizetését annak a 36 napnak mint ha dolgoztam volna ezért nem tudtam hogy min vagyok

2016. nov. 16. 14:29
 3/6 A kérdező kommentje:
Szeptember előtt még tappenzes voltam
2016. nov. 16. 14:30
 4/6 anonim ***** válasza:

Ja, ez így mindjárt más szitu!


Józan paraszti ésszel gondolkodva ez esetben viszont neked van igazad. Ha a bíróság utólag visszaállíttatta a munkaviszonyodat, akkor azért jár a munkabér. De azért beszélj egy munkajogban hozzáértővel.

2016. nov. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Pereld be újra, ezt is megnyered. Hadd perkeljen!
2016. nov. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Fogom is, holnap tudok beszélni az ugyvedemmel, csak azért kérdeztem rá mert mindenhol azt olvastam hogy magától nem írhat ki fizetetlen szabadságra és én emiatt most nem kapok táppénzt szerintem így akarja hogy mondjak fel.

Szerintetek tudják törölni azt a 36nap fizetés nélkülit, így jogszerűtlen

2016. nov. 16. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!