Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Újabb környezettanulmány? Van...

Újabb környezettanulmány? Van rá törvény vagy lehetőség ennek tükrében?

Figyelt kérdés
Volt már egy környezettanulmány nálam is (alperes) és állítólag nála is (felperes). Kérdésem az lenne, hogy lehet e újabb környezettanulmányt kérni a bíróságtól vagy a gyámügytől kiskorú veszélyeztetésének alapos gyanúja miatt? Természetesen ezt már én mint alperes kérném és természetesen hozzám is jöhetnek. Kérdés az van e rá valamilyen mód?
2016. nov. 27. 22:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Van.
2016. nov. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Bővebben is megírnád nekem ha megkérlek? Esetleg privátban ha úgy jobb.
2016. nov. 27. 22:34
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem ártana közölni milyen eljárásban kérsz segítséget, mert így a kérdésed egy nagy érthetetlen jogi katyvasz.


Alperes/felperes Pp. szerinti peres eljárást takar;

A környezettanulmány gyámhivatali eljáráshoz kapcsolódó fogalom, ami a KET szerinti közig eljárás során értelmezhető;

kiskorú veszélyeztetése bűncselekmény, ami Be. szerinti büntetőeljáráshoz kötődik.


Mint látod ez három teljesen más eljárás, így ezekre más jogszabályok alkalmazandóak. Javaslom, hogy pontosabban írd le a tényeket.

2016. nov. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Való igaz talán kicsit elsiettem a kérdés feltevést.Natehát: gyermekelhelyezési per.adott felperes és alperes én utobbi.felperesnél a gyermek jelenleg.a környezettanulmány állitolag megvolt felperesnél is ugy mint nálam de semmit nem tudok rola.pedig volna mit nézniük ott ahol felperes jelenleg lakik.lényeg állitolag minden redneben volt ott is ami a környezettanulmányt illeti.viszont tudok olyan dolgot olyan információ birtokában vagyok amik esetleg elősegitenék a per kimenetelét mi szerint ha most télvíz idején tennének újabb környezettanulmányt feltehetőleg találnának kivetni valót.Kérdés lényegében az volna, hogy én is indithatok felperes felé környezettanulmány vizsgálatot? Vagy ha már egyszer volt nem lehet? úgy tudom mástol hogy lehet nekem is .Remélem így érthető a kérdésem.
2016. dec. 19. 20:57
 5/6 A kérdező kommentje:
Egyébként visszaolvasva a legelső irásom magát a kérdést szerintem benne van az is milyen ügyről lehet szó....
2016. dec. 19. 20:57
 6/6 A kérdező kommentje:

"Alperes/felperes Pp. szerinti peres eljárást takar;

A környezettanulmány gyámhivatali eljáráshoz kapcsolódó fogalom, ami a KET szerinti közig eljárás során értelmezhető;

kiskorú veszélyeztetése bűncselekmény, ami Be. szerinti büntetőeljáráshoz kötődik. " Ez így egyben pont egy gyermekelhelyezési per ugy ahogy van.Azért csodálkozom, hogy nem értetted milyen ügyben kérdezem mert látszólag otthon vagy a témában....

2016. dec. 19. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!