Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Örököltem egy lakás felét, a...

Örököltem egy lakás felét, a másik ágon viszont 5 örökös van. Ebből kettő olyan országban él, ahol nincs konzulátus, és nem hajlandók elutazni másik, konzulátussal rendelkező országba, sem Magyarországra jönni. Hogyan tudjuk így eladni a lakást?

Figyelt kérdés

2016. nov. 29. 12:21
 1/6 anonim válasza:
100%
Elméletben hosszu evekig tarto ügyvédi levelezéssel külföldi jogasz bevonasaval is minimum 3-6 millio ft es 10 év alatt lehetséges. De a gyakorlatban inkább sehogy...
2016. nov. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, egy lakás értékének fele túl sok pénz ahhoz, hogy az ember könnyen veszni hagyja, de ha ilyen lehetetlen rokonokkal kéne egyezkedni, én lehet, hogy hagynám a csudába. Van lehetőséged arra, hogy az állam részére lemondj az örökségedről (a magad részéről). Huzakodjon a többi örökössel az állam, neki megvan erre az apparátusa.

Azt nem tudom, ha ilyenek az örökösök, akkor hogyan tudták a hagyatéki eljárást lefolytatni? Egyáltalán hogyan tudták felkutatni őket?

2016. nov. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Vedd meg a lakás másik felét a többi örököstől, asztán annyi. Ha hitel kell hozzá, azt rögtön vissza is tudod fizetni, ha tiéd a lakás és eladod.

...ha nem kapsz hitelt, akkor meg ajánld fel a többi örökösnek, hogy eladod nekik a részedet.

2016. nov. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Szerintem is az a legjobb megoldás, ha megveszed a részüket, vagy ők megveszik a tiéd. De nyilván nekik nem kellene a részed, mert ha egy ötöd házzal nem foglalkoznak, akkor többel sem fognak.

Ők miért nem mondanak le róla, ha intézkedni nem akarnak?

2016. nov. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy olyan ingatlanos ügyvédet kell keresni, aki nemzetközi ügyekkel is foglakozik, és egy ottani ügyvéddel felveszi a kapcsolatot.
2016. nov. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés azt sugallja, hogy az örökös nem az egyezkedés ellen tiltakozik, hanem a vele járó nyűg ellen. Minden bíróság és hatóság elfogad egy szabályos, hitelesített nyilatkozatot. Ha a többi örökös hajlandó akár az eladásra, akár a vételre, akkor erről tesz egy nyilatkozatot, azt a helyi közjegyzővel hitelesítteti, és elküldi. Az ügyvéd, aki az adásvételt intézi, felvilágosíthatott volna erről, és ennek pontos menetéről.
2016. nov. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!