Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mikor védhetem meg magam a...

Mikor védhetem meg magam a rendőri erőszakkal szemben?

Figyelt kérdés

1, mi számít rendőri erőszaknak

2, mikor védhetem meg magam azzal szemben?


Van olyan helyzet amikor bánthatom a rendőrt?


Mikor lépi át a rendőr azt a határt amikor a polgár a rendőrrel szemben erőszakot alkalmazva védheti meg magát?

Tényleg van ilyen?



2016. nov. 29. 21:18
 1/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk ha egy tüntetésen vagy igazoltatás során ok nélkül elkezd ütni egy rendőr, akkor én azzal szemben felléphetek erőszakot alkalmazva?
2016. nov. 29. 21:21
 2/9 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag soha, a rendőrrel szemben nincsen önvédelmi jogod.


[link]

2016. nov. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ott és akkor nem léphetsz fel ellene sehogy sem. Az hatósági személy elleni erőszaknak minősülne.


Ha rendőri túlkapás történt, akkor utólag indíthatsz ellene jogorvoslati eljárást és igényelhetsz anyagi kártérítést, egyéb erkölcsi jóvátételt. Csak nehéz lesz bizonyítanod.


A jogállam is csak addig jogállam, amíg valami ziccer nem történik. De ha becsúszik a részükről egy ziccer, akkor beindul az öngerjesztő folyamat és kiderül hogy a jogállam is ugyanolyan rendőrállam, mint bármelyik diktatúra.

2016. nov. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ha egy rendőr elkezd engem ok nélkül püfölni nem védhetem meg magam?
2016. nov. 29. 22:30
 5/9 A kérdező kommentje:

Inkább szenvedjen valaki maradandó károsodás és hagyja,hogy egy rendőr jól megverje azért, hogy később megpróbálja bebizonyítani,hogy őt ártatlanul verté meg?

Nonszensz ! ennyi erővel bárkit bármikor megverhetnek hatósági személyek és majd utólag elválik,hogy az jogo volt-e vagy sem?

2016. nov. 29. 22:33
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos még az a rendőr is ellened fog tanúskodni aki az eset idején otthon aludt. Esélyed sincs úgy bevarrnak.

Sakk-matt.

2016. nov. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
57%

A rendorseggel szemben nincs vedelem ugyis felmentik.HAMIS

JEGYZOKONYVes ki a fa..kerdezi mit hazudtal ott a papirodon OFELSEGE

2016. dec. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Akkor hogy lehet védekezni a rendőri erőszak és túlkapás ellen? Akár utólag is?

Az sem járható út,hogy a jelvény védelmében megverhetnek valakit akár úgy,hogy megnyomorodik és azt hazudják,hogy ellenállt?

Teljes mértékeb ki vagyunk szolgáltatva nekik?

2016. dec. 5. 11:19
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ilyen miatt aggódj. Erre felé nem szokványos, hogy ennyire begőzöl egy rendőr. Főleg, hogy mindig párban mozognak.
2016. dec. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!