Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kölcsön adtam pénzt, polgári...

Kölcsön adtam pénzt, polgári pert megnyertem. Erre feljelentettek hogy erőszakkal vettem rá, hogy közjegyző előtt elismerje a tartozást! Büntető Bíróság engem ítélt el. Hova fordulhatnék jogorvoslatért? Európai Uniós bírósághoz hol fordulhatnék?

Figyelt kérdés
Kölcsön adott pénzről közjegyzői papír készült. Hosszú időn keresztül vártam,hogy visszakapjam a pénzem mielőtt bíróságra mentem volna. A polgári peres eljárást megnyertem! Erre feljelentett az illető, hogy fenyegetéssel vettem rá a közjegyzői papír aláírására! A büntető bíróságtól önbíráskodásért felfüggesztett ítéletet kaptam amit egy tanú vallomására alapozott mivel egyedül ő nem kerül ellentmondásba saját magával, mivel mire bírósági szakba jutott az ügy addigra sajnos életét vesztette! A másod fokú bíróság helyben hagyta az ítéletet. Hogyan fordulhatnék uniós bírósághoz? Hol kérhetnék jogorvoslatot?

2016. dec. 1. 12:53
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Legközelebb megnézed hogy érdemes bíróságra menni pattogni. Előbb ismerd ki a leendő ellenfelet, soha nem tudni mire képes. Ő jobban járt szerintem. Mehetsz fellebezni, kérdés kell-e neked a sok macera?
2016. dec. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1989 óta, kölcsön nem adunk, még saját magunknak sem. Ez, vonatkozik a kezességre is.

Előtte még lehetett és kezesnek is simán el lehetett menni.

Ma már csak is farkastörvények uralkodnak.

2016. dec. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az önbíráskodási ügy külön tészta. A polgári peres ítélet attól függetlenül jogerős. Nem tudom, hogy ilyenkor hogyan szokták behajtani az adósságot, de azt most te meglépheted.
2016. dec. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az Emberi Jogok Európai Bíróságához. Az Emberi Jogok Európai Egyezményének része a tisztességes eljáráshoz való jog polgári és büntető ügyekben egyaránt, ennek betartásának felügyelete a bíróság feladata, emberi jogi sérelmekkel kapcsolatos kereseteket magánszemélyként magyar nyelven beadhatsz.


[link]

2016. dec. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

És be tudták bizonyítani? Az gondolom, feltűnt volna a közjegyzőnek, ha kényszerrel viszel oda valakit és akarsz rávenni valamire. Vagy a közjegyző is benne volt? És ezt be is tudták bizonyítani? Közjegyző ellen is indult eljárás?

Hát elég zavaros.

2016. dec. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez nonszensz. Első körben próbált meg az AB-t (tisztességes eljáráshoz való jog, unus testis nullus testis, bár a magyar igazságszolgáltatás erre magasról sz"rik, hátha), ügyvédre szükséges lesz. Ha ez se, akkor EJEB, ide nem kell jogi képviselet, honlapján van űrlap, figyelmesen töltsd ki, küldd el az ottani címre és várj.
2016. dec. 2. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az önbíráskodás tök mást jelent, akkor téged bizony nem azért jelentettek fel, amit mondasz. Ha pedig kamuzol, milyen segítséget vársz?
2016. dec. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!