Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A nyugdíjba ment közjegyző...

A nyugdíjba ment közjegyző iratait melyik, milyen irattárba adják le?

Figyelt kérdés

Hagyatéki ügyben nem kerestek meg évekkel ezelőtt, nem is tudom pontosan, hogy mikor. Igazából titokban tartották.


Nemrég kiderült, és hogy szeretném az akkori iratokat látni, kiderült, hogy az akkor eljáró közjegyző nyugdíjba ment és "iratai az irattárba kerültek leadásra".

De ahhoz, hogy a másik, az utód közjegyző kikérje az iratokat, tőlem kérik a PONTOS dátumát a halálozásnak. Amiről eleve tudják, hogy nem tudom.


Milyen irattárról beszélnek, hol lehet, hol keressem? Mert nekem nem kell, hogy a másik közjegyző kérje ki, ki tudom kérni magam is, ha tudom, melyik irattárról van szó.


Megyei jogú városról van szó.



2016. nov. 10. 16:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

1. Általában megy valaki a helyére, aki az ő általános helyettese/utóda lesz. Akkor ő tovább viszi az ügyeit.

2. Ami valami miatt mégis irattárba kerül, az a MOKK-nál megtalálható. Náluk érdeklődj.

2016. nov. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

A MOKK-nál kezdtem. Már kétszer két hetet vártam, egyáltalán semmit nem válaszoltak.


Van ilyen esetekben valami határidő, ami miatt elképzelhető, hogy húzzák az időt?


Ha a közjegyző írja, hogy ki kéne kérnie, akkor ott már nincs.

2016. nov. 10. 18:48
 3/15 anonim ***** válasza:
Semmi összeesküvés nincs, ha erre gondolsz. Hívd fel őket, majd írj rendes, postai levelet. Arra válaszolniuk kell.
2016. nov. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nem beszéltem én összeesküvésről.


De láttam már határidőkhöz közel időhúzást, hogy ne kelljen semmit csinálni. Hajaj!


Méghogy csökkentik az adminisztrációkat. Az netkorban küldjek levelet, postán egy egyszerű információért.

Mert valaki annakidején slendrián munkát végzett.

Meg van ez tervezve.


Szóval a MOKKhoz írjak levelet. Majd néhány hónap múlva jövök megint, hogy mi történt. Most már kiváncsi vagyok.

2016. nov. 10. 19:32
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem, ezt úgy hívják, hogy hivatalos ügyintézés, és hivatalos levelezés. Csak erről ezek szerint neked fogalmad sincs. Ez téged minősít, nem mást.
2016. nov. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Tudod, akkor a MOKK válaszolhatott volna az első levelemre, hogy küldjem el postán a kérdést.


Vagy még jobb, miért lehet akkor egyáltalán kérdezni a MOKK honlapján, miért nem írják oda egyenesen, hogy honlapon nem válaszolunk, tessék levelet írni.


Akkor ne legyen a honlapon kérdésre lehetőség, ha nem válaszolnak. De legyen információ, hogy a "hivatalos ügyintézés" miatt postán kell kérdezni.


XXI. sz. Egyszerű kérdés, nyilvános adatok, adatszolgáltatás túlbonyolítása.

2016. nov. 11. 15:36
 7/15 anonim ***** válasza:
19%

Jézusom, úgy pattogsz itt, mint valami hisztis tinilány. :D

Nem érzed, milyen ciki vagy?

2016. nov. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Aha; szóval neked kellett volna a MOKKnál válaszolni.


De talán elég megterhelő csak a fizetésért is befáradnod, ugye.

2016. nov. 11. 16:49
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem érdemes idegeskedned, a közjegyző nagyon drága szolgáltatás, azon se csodálkozz, ha pénzt kérnek a válaszért. amennyiben örökös vagy, akkor az anyakönyvi hivataltól kikérheted a halálozás pontos időpontját. Esetleg a temetőben megnézheted a sírját, az évet arra is rá szokták irni.
2016. nov. 13. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nem idegeskedem.


Az anyakönyvi hivatal, a hagyatéki osztály csak személyesen hajlandó "adatot szolgáltatni", ahogy írták.

Odamenni képtelen vagyok. Temetőbe dettó.


Ha tudtam volna, már odamentem volna, nem online tartanám a világgal a kapcsolatot.


A közjegyzőnek lehet, hogy sokat fizetnek, de ahogy eddig tapasztaltam, nemigen iparkodik. Nem függ sem a fizetése, sem az állása attól, hogy hogyan dolgozik. Persze igazából adminisztratív feladat, tudom, de akkoris.


A következő válaszra előre; kerestem ügyvédet, eddig nem találtam. Rokonom, ismerősöm nincs, akit megkérhetnék, megbízhatnék. Ez van.

Online jogsegély csak általánosságra van, konkrét segítségre nincs.


A helyi újság gyászjelentés visszakeresőjének a néhány éves időtartamában nincs.

2016. nov. 13. 05:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!