Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen dokumentumot kell...

Milyen dokumentumot kell beszereznem annak érdekében, hogy demens édesanyám az én aláírásom/beleegyezésem nélkül ne tudja eladni a lakását?

Figyelt kérdés
Idén már egyszer kisebb átverés áldozata lett, több tízezer forintot kiadott a semmire, és tovább gondolva ezt a történetet, szeretnék valami hivatalos biztosítékot, hogy az én beleegyezésem nélkül ne tudjon komoly butaságot csinálni.
2016. dec. 10. 17:53
 1/5 anonim ***** válasza:
37%

Neked nincs beleszólási jogod abba,hogy mit csinál a saját ingatlanával.

Max akkor lenne,ha mondjuk haszonélvezeti jogod lenne a lakáson.

Ha nincsenek nagyon durván látható jelei a demenciának senki nem fog veled komolyan foglalkozni.

2016. dec. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Gondnokság alá kell helyezni, ha olyan az állapota. Gyámhivatalban tudnak neked segíteni a menetében.
2016. dec. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Első: Én nem így tudom, lehet beleszólásom, csak azt nem tudom, milyen szerződés/dokumentum szükséges hozzá. Második: Vannak tervek a jövőre nézve, de nem olyan egyszerű a helyzet, hogy azonnal "lepasszoljam".
2016. dec. 11. 10:44
 4/5 anonim ***** válasza:
Állandó felügyeletre van szüksége édesanyádnak, ha a demenciája ilyen foku... A lakásra tudsz ingatlanfigyelést kérni a földhivatalban, és azonnal értesitenek, ha valami történik.
2016. dec. 14. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, utánajárok.
2016. dec. 14. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!