Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A tulajdonos kötelezhet a...

A tulajdonos kötelezhet a havi lakbér megfizetésére ebben az esetben? (nem elég neki hogy bukom a 2 havi kauciót)

Figyelt kérdés
Egy éves szerződést írtam alá szeptemberben. Elköltöztem most, a kauciót ígyis úgyis elbukom, de a tulajdonos még azt akarja, hogy fizessem ki a decembert is.
2016. dec. 13. 14:42
 1/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mi áll a szerződésben.


Ha külön ez nincs kikötve a szerződésben, hogy a hónap közepi elköltözés esetén időarányosan fizeted a hónapot, akkor az a bevett szokás, hogy a megkezdett hónapért az egész hónapot ki kell fizetni. Ha december 1-én még ott laktál, akkor teljesen jogosan kéri a havi díjat.


A kaució az ettől teljesen független tétel, szintén a szerződés rögzíti, hogy mikor jár vissza, mikor nem.

2016. dec. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Elmondom akkor mi van. Kifizetem neki a pénzét. De ha mégegyszer ilyen igénytelen, mocskos, redvás, másokat telibeszaró emberrel lakok együtt, akkor nem elköltözök, hanem agyonverem. Engem nem érdekel, a börtön amúgy is ingyen van, még nekem fizetik az ellátásomat. Én próbáltam konfliktus nélkül eljönni, ezért sem szóltam előre, de nem jött össze.
2016. dec. 13. 14:57
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

HA a szerzödésed szeptemberig szól, akkor a tulajdonos szeptemberig követelheti a lakbért.


A kaució meg nem arra való, hoyg az utolsó pár hónapot ne kelljen kifizetni, hanem az esetleges hátralékokat (közüzemi számlák) meg az okozott károk kijavítását fedezze belöle a tulajdonos.


Ha töled CSAK a decembert követeli, akkor azt sürgösen fizesd ki, MIELÖTT meggondolja és jövö szeptemberig kéri.

2016. dec. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 mannnocska ***** válasza:
67%

Szerződést kell megnézni mi áll benne. Általában ha határozott ideig van kötve, és hamarabb otthagyod, akkor a kauciót bukod. Ez a bevett gyakorlat, ha ettől eltérő dolog nincs benne, akkor nem kötelezhet rá. Jelentsen fel, megnézik a szerződést, és kiröhögik.


Persze ha te aláírtál valamit, ami kötelez a kifizetésre ilyenkor is, akkor szopóroller van. Olvasd el a szerződést. Ha kell kérj ki ilyen ingyenes ügyvéd tanácsot.

2016. dec. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Fégiggondolva igaza van a tulajnak. Rendes is, azt mondta ha találok valakit a helyemre, akkor visszaadja a kauciót, de a havi díjat akkor is ki kell fizetni. Holnap találkozok vele, adok neki egy havi bérleti díjat, a kaucióból pedig fizesse be az elmaradt rezsit (a szerződésben az áll hogy erre használhatja fel, illetve ha valami kárt okozok). Megmondom hogy ha lesz is valaki a helyemen, tudja hogy retekben és szennyben kell lennie hacsak nem a szobájában van, esetleg takaríthat a többiek után, most pedig felejtsük el egymást, a kaucióval is hagyjon, tartsa meg. Van nekem elég bajom, és akkor még ezen idegeskedjek, nem ér ez nekem annyit.
2016. dec. 13. 15:07
 6/10 A kérdező kommentje:

#3 "Bérlőnek a részéről 12 hónap előtt bármely okból történő felmondás, valamint szerződés szegő magatartása miatt megszűnő bérleti szerződés esetén a szerződés szerinti két havi kaució nem jár vissza."


Ja, majd szeptemberig fizetném a havidíjat. Előbb égetem fel a lakást. Lehet vinni nyugodtan a pszichiátriára, igen.

2016. dec. 13. 15:13
 7/10 anonim ***** válasza:
9%

A bérlő nem biztosította a lakható körülményeket, vagyis megszegte a szerződést.


Nem jár neki SEMMI, én a helyedben nem fizetnék azért hogy retkes-tetves nyomorékokkal lakjak együtt.


Az előző hozzászólók ostobák, olyanok akiket hülyének lehet nézni meg elvenni a pénzüket jogtalanul...

2016. dec. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igazából ez szitufüggő.

Ha valóban ganajos volt a lakás, akkor vissszajár a kaució meg fizetned se kell.

Ha viszont te fújod fel akkor alaoesetben bukod a kauciót és ki kell a decemberit is fizetned, mert egyrészt már december közepe, másrészt azért nem csak úgy megy az, hogy találok valakit, tehát neki üresen áll miattad a lakás.

2016. dec. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
17%
Jah, a 3-mas meg tényleg hatalmas hülyeséget írt, nem követelheti szeptemberig.
2016. dec. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem akartam összeveszni senkivel, ahogy írtam. De ez van, most hogy így alakult elmondom a tulajnak hogy mi a helyzet, de megkérem hogy engem ne vonjon bele, ha a most ott lakókkal esetleg neki konfliktusa lenne, én ebből kiszálltam és nem mondtam semmit. A tulajdonos rendelt oda takarítót, (ez is benne van a szerződésben, ha nem találja megfelelőnek a tisztaságot), én szeptember elején ezt valami poénnak gondoltam, de beigazolódott hogy tényleg szükség van rá. Két hónapja a konyhába se mentem be, és hiába jön a takarító péntekenként, amire én visszamegyek vasárnap, ugyanúgy összehányják a konyhát mintha ki se lett volna takarítva.

Ezen kívül a többi (viselkedésbeli) dolgokat csak megemlítem majd neki, mert lehet valaki tolerálja vagy nem érdekli, de egy normális heteroszexuális ember ingerküszöbén szerintem túl van.

2016. dec. 13. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!