Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kötelezhet-e a társasház...

Kötelezhet-e a társasház kártérítésre közgyűlési határozattal, ha nem vagyok tulajdonos, csak haszonélvező?

Figyelt kérdés
2016. júl. 16. 10:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Te vagy a károkozó?
2016. júl. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bizonyos esetekben igen. Akkor is ha nem te vagy a károkozó.
2016. júl. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%

Hát ez nagyon informatív: "bizonyos esetekben".


Sokat megtudtunk belőle...

2016. júl. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen, hiszen a haszonélvező szedi az ingatlan hasznát, és viseli a költségeit. Ha lemond az egyikről, mentesül a másik alól.


Ha kárt okoztál, neked kell helyt állnod.

2016. júl. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hármaska! Konkrétum nélküli kérdésre, csak általános válasz adható.

Ilyen Pl.: Kibocsájthat-e piros fényt, a forgalomirányító fényjelzőkészülék?

-Bizonyos esetekben... (Azaz ha teljesülnek azok a műszaki és egyéb feltételek, amik ehhez szükségesek.)

Lefordítom neked magyarról, hogy megértsd mit jelent jelen itt a bizonyos esetben.

A Ptk. ötödik könyvében a haszonélvező jogai , közelezettségei, a társasházi törvény, és a társasház saját Szmsz-ében foglaltak együttesen rendelkeznek arról, hogy mikor van ugyan azon káreseménynél a haszonélvezőnek kártérítési felelősége, és mikor nincs.

Példa: A haszonélvezőnek keletkezhet akkor is kártérítési kötelezettsége. Ha nem lakik életvitelszerűen a kérdéses ingatlanban, de tudomása van arról, hogy csőtörés miatt a társasházi közös vagyonban átázásos, beázásos kár keletkezhet, de nem értesíti a közös képviselőt. Ha értesíti, akkor nincs kártérítési felelősége. De ha a társaház működési szabálya máskép rendelkezik, akkor a károkozásokról, akkor annak megfelelően van, vagy nincs kártérítési felelősége. Ebben a "bizonyos esetben"...

2016. júl. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
De kis okoska vagy... Ötöske...
2016. júl. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszöntöm az érdeklődő és válaszadó kommentelőknek, hogy megtiszteltek. Így egy kicsit részletesen a téma: nyugdíjas könyvelőként (mint az adott társasházban lakó haszonélvezőt), megkért a SZVB elnöke, hogy segítsek átnézni a társasház könyvelését, mert gyanús munkálatok folytak. A részletes megállapításokat, egy -a közös képviselő (társasház) által szerződött és később a kifizetett ügyvéd előtt egyeztettük. Aminek az lett az eredménye, hogy a közös képviselő vállalta, hogy lemond és megfizeti kompenzációként a feltárt hiányosságok miatti többlet kifizetett összeget.( 700 eFt) Ám a közgyűlésen visszavonta és a tulajdonosok visszaszavazták őt, sőt eltekintettek kompenzáció kifizetésétől. Viszont engem és a SZVB elnökét köteleztek az ügyvédi munkadíj megfizetésére. Ez június 20-ai közgyűlésen történt. Én, mint haszonélvező sem meghívót nem kaptam, a határozatról nem értesítettek. Nyilván várják a 60 napot, majd kártérítési perenkívűli eljárásban akarnak eljárni velem szemben. Sajnos a közös képviselő és a jelenlegi SZVB nem kommunikál velem, emailre, tértivevényes levélre, telefon hívásra nem reagálnak. Mondanom sem kell, hogy a közös képviselő "holdudvara" volt a közgyűlés mértékadó szavazó bázisa.
2016. júl. 18. 07:58
 8/9 anonim ***** válasza:

# 7


A szvb kérte fel az ügyvédet, nem te. A szerződés is a társasház és az ügyvéd között jött létre.


hiába mond bármit a közgyűlés, ezt a költséget rajtad nem követelhetik, hiszen te a társasház megbízásából jártál el.


Szóval nyugi, maximum beperelnek és vesztenek.

2016. júl. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, bár még semmilyen jelzést hivatalosan nem kaptam, de a SZVB volt elnöke megtámadja a határozatot, mert ilyen napirendi pont nem is volt feltüntetve a meghívóban. Én is úgy gondolom, hogy ha a közös képviselő írta alá az ügyvédi szerződést, az én nevem sehol nem szerepelt, 3 nap múlva átutalta az ügyvédi munkadíjat, amit nem kifogásolt meg (ez 2015. novemberében volt), azt követően már volt egy közgyűlés mit akarhat vajon? Nyilván azzal tisztában van, hogy a napirendi pont így érvénytelen, és számíthatott rá, hogy megtámadják. Viszont tudta, hogy sumákol, mert a határozatokat, amit a faliújságra szokott kifüggeszteni?!, teljességgel elfelejtette. A feltárt anyagot pedig minden hasonló cipőben járó társasháznak meg kellene ismernie, mert hasonló séma szerint működnek, jogszerütlenűl, támogatói csoportot képezve, túlszámlázó (vagy legálisan már nem működő) cégekkel. Megpróbálok valahol nyilvánosságot keresni az ügynek. Ha valaki tud nyilvános fórumot, ahol a bizonyítékokkal alátámasztott vizsgálatunkat ismertetnénk, kérem, jelezze.Köszönöm.
2016. júl. 19. 07:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!