Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehet anyám, és mit...

Mit tehet anyám, és mit tehetek én ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Elköltöztem otthonról három éve, nagykorúként, szabad akaratomból. A családommal nem volt jó a kapcsolatom, de a költözés rontott rajta. Próbáltam velük tartani a kapcsolatot, de anyám állandóan követelőzik, hogy költözzek vissza. Egy ideje folyamatosan zaklat, töröltem a facebook fiókomat, cseréltem telefonszámot, és persze írásban és szóban is a tudtukra adtam, hogy nem kívánok velük beszélni. Mivel egy ideje nem tud elérni, a volt munkahelyemre telefonált, hogy azonnal jelentkezzek náluk, különben "országos körözést" adnak ki.

Én itt bejelentett lakcímmel vagyok, és nem akarok beszélni vagy találkozni velük. Ő elérhet valahogy mégis? Mit tehetek jogilag, hogy végre leszálljon rólam? Főleg az érdekelne, hogy hogyan rondíthat bele az életembe, és azt hogyan kerülhetem el. A válaszokat köszönöm!


2016. dec. 15. 15:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Jogilag nem kerestethet.

Illetve persze, eljátszhatja, hogy eltűnt személyként jelent be a rendőrségen. De mihelyt megtalál a rendőrség, és mondod, hogy mi a helyzet, hogy nem kívánod tartani a kapcsolatot, a hatóság békén fog hagyni. Ő meg örülhet, hogy nem veszik elő amiatt, hogy potyára ugrasztotta a rendőrséget. Ez a jogi része a dolognak.


A privát véleményem viszont az, hogy hosszabb távon csak magaddal cseszel ki, ha így kezeled ezt a konfliktust. Oké, ne költözz vissza, de azért valami normális viszonyt mindig ki lehet alakítani, a kellő távolságtartással. Ez a bizonyos távolságtartás nem a kommunikáció teljes felszámolását jelenti. (Nem véletlenül mondom, nem kevés tapasztalatom van ezen a téren.)


Ne nagykorúként kezdjél el kamaszodni.

2016. dec. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Elég enyhén fogalmaztam meg a költözés és a találkozástól való tartózkodás okát. Nem a jelenlegi probléma szerves része, de nem ok nélkül jöttem el. Azóta már írtam nekik levelet, küldtem karácsonyra csomagot,míg ő egyetlen levelet sem írt soha. Egyszer beállított hívatlanul, szívesen láttuk, elszállásoltuk. Hazatérés után rögtön elterjesztett egy csomó hazugságot rólam, a páromról és a helyről, ahol lakom. Egy ideig beszéltünk telefonon és facebookon, de mindegyik arról szólt, hogy ne így éljem az életemet, majd ő eligazít. Beleuntam, megkértem szépen, hogy ne tegye. Megsértődött. Azóta többen is hívogattak, hogy de igenis menjek vissza, ők jobban tudják. Nem mondom, hogy soha többé nem akarok vele beszélni, de ki kell hevernem az eseményeket, amiket miatta éltem át. Ő csak ront a helyzeten amikor feltűnik. Azt szeretném, ha addig nem keresne, és főleg nem fenyegetne. Már rég feljelenthettem volna zaklatásért, de nem szeretném.

A lényeg, hogy ne kapja meg az új elérhetőségemet, és ne keressen. Tudtommal ehhez jogom van. Én csak békésen szeretném élni az életemet, amit ő rendre felborítana.

2016. dec. 15. 16:07
 3/3 kovpet ***** válasza:

"különben "országos körözést" adnak ki"


Aha, simán. Miért is? Megvádol valamivel? Az vissza tud nyalni csúnyán...


Elsőnek igaza van, ha van mód, próbáld szépen rendezni. Ha nincs, akkor viszont szólítsd fel, hogy fejezze be a zaklatásod. Nincs ügyvéd haverod, aki pár sörért ír neki hivatalos levelet a tárgyban?

Okoz neked kárt is vagy csak kellemetlen, hogy piszkál?

Mert fb-n tilthatod, számot tudsz cserélni. Hol tud még elérni? A melóhelyen szólj, hogy ha feltűnik, ne foglalkozzanak vele. Sajnos amíg nem csinál olyat, addig nehéz kezelni a dolgot, főleg, ha nem akarsz ügyet belőle.

2016. dec. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!