Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gyerekem apját szeptemberben...

Gyerekem apját szeptemberben elítélték két év próbára bocsátást kapott, gyerektartás nem fizetése végett. Azóta sem fizet, újból feljelentést tettem. Mire számítsak?

Figyelt kérdés

Munkaképes, csak épp munkakerülő, már majdnem 500 ezerrel tartozik. Két év nem fizetése után kapott két év próbára bocsátást, de azóta ugyanúgy nem fizet. A feljelentést megtettem. Alkoholista, munkakerülő, napszámban dolgozik, csak annyit,hogy a napi italadagja meglegyen.

Mit tehet a hatóság?


2016. dec. 19. 12:59
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
49%

Kedves Kérdező.

Az az érzésem, hogy sajna az apától nem fogsz gyerektartást látni.

Munkaképesnek a férfit csak részben tartom. Az alkoholista ember alkoholbeteg. Könnyen lehet antiszociális, vagy aszociális, és egyéb mentális betegsége is lehet (az alkoholizmus csak tünet).

Azzal, hogy újra és újra feljelented, nem kapsz szerintem nagyobb eséllyel pénzt, sőt ha ez lenne a célod. Ha a bosszú, az más, de ne magyarázd bele a gyereked érdekének képviseletét. Sőt: a gyerekedet csak felhasználod az elégtételhez.


Azért a kérdezőt így látatlanban lehülyézni, amiért egy alkoholistának szült gyereket, szintén ostobaság, hiszen egyikünk sem tudja a teljes sztorit, és most gyakorlatilag lényegtelen is. Lehet, hogy korábban egy nagyon is szerethető, intelligens, felelősségteljes ember volt, aztán valahol kisiklott az élete, ami a házasság megromlásához és mentális vagy egyéb leépüléshez is vezetett. A jövőbe meg egyikünk se lát.


Talán arra van lehetőséged, hogy polgári peres úton végrehajtást kezdeményezz, bár akkor majd neked is tükörbe kell nézni, hogy milyen helyzethez segíted hozzá. (Alkoholista hajléktalant sehol sem fogadnak be egykönnyen, így eléggé Pár évre (nem pár évvel!), lerövidül a várható élettartama. Tükörbe tudnál nézni szégyenkezés nélkül?


A gyereked valóban annyira nélkülözik, hogy nem tudod számára biztosítani a fejlődéshez szükséges anyagi hátteret, vagy csak arról van szó, hogy bebizonyítsd, hogy neked van igazad?


Néha nagy veszteségeken is túl kell lépni. Én sokkal nagyobbon is túl léptem már, pedig egyáltalán nem állok fényesen.

2017. febr. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
45%
Mennyi a havi jövedelmed?
2017. febr. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
29%
Menj el dolgozni kérdező, ne csak mereszd a segged egész nap, akkor majd lesz pénzed.
2017. febr. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Kedves 20.35-kor válaszoló!

A segged maximum te mereszted, én eddigi életemben többet dolgoztam és dolgozom, mint te azt valaha is el tudnád képzelni.

Ha egy anya elfogadta azt, hogy a nap 24 órájában tök egyedül, mindenféle külső segítség nélkül kell nevelnie azt a gyereket, akinek "csak" 50%-bank a szülője, mégis anya és apa is egyben, az ne akarja elvárni a másik 50% szülőtől, hogy akkor legalább anyagiakban támogassa a gyermekét?

Pénze van! Minden nap amikor elmegy dolgozni, 10 ezer körül kap, amit este a kocsmában el is iszik, amíg részegen lefordul a székről.

3 nap alatt megkeresi a havi gyerektartás összegét, amiből nekem 30 napig kell a közös gyerekünket nevelnem.

1000 Ft egy napra egy gyerek neveléséhez? Nevetségesen kevés!

Hogy miért szültem neki gyereket? Kinek mi köze hozzá? Talán azért mert fiatal volt és lenyűgöző és akkor még senki nem tudta, hogy ő fog rátalálni az apja elkékült, kihűlt felakasztott holttestére.


Kérdem én. Miért az anya ilyenkor a szemét?

Én nem akarok rajta bosszút állni, meg ilyen marhaságok.

Én azt szeretném, hogy vegye ki a részét annak a gyereknek a neveléséből, aki ugyanannyira az övé, mint az enyém.

Ha fordított helyzet lenne, én lennék az alkoholista és nem fizetnék és ő nevelni, akkor is én lennék a szarszemét csak mert nő vagyok?

2017. febr. 8. 22:50
 15/22 anonim ***** válasza:
31%
De mennyi a havi jövedelmed? 57 ezer alatt van papíron?
2017. febr. 9. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező: Menj el a rendőrségre, jelentsd be, hogy a kötelezettségét továbbra sem teljesíti az apa.

Ezt követően megigényelheted a gyermektartást, max. 6 hónapra visszamenőleg. Ezt az állam számodra megelőlegezi.

Az apát vélhetően eljárás alá vonják tartási kötelezettség elmulasztása okán, börtönbe kerül és az ottani rabkeresményéből majd fizet tartásdíjat, igaz, az nagyon kevés lesz. Jót tesz majd neki is, a gyermekednek is, mert ő legalább kijózanodik egy időre, a gyermekednek pedig kicsit jobb sora lesz.

2017. febr. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
19%

"1000 Ft egy napra egy gyerek neveléséhez? Nevetségesen kevés!"


1000 Ft nem olyan nevetségesen kevés, mert te is hozzáteszel ugyanennyit, valamint a családi pótlékot, akkor az kb. 70 ezer forint egy hónapban.

Ma, felnőtt emberek dolgoznak ennél kevesebb pénzért is.


Ettől függetlenül, a gyermeked tartásához neki is hozzá kell járulnia, a jövedelme függvényében. Ha ezt nem teszi, akkor azzal bűncselekményt követ el.

Te nem vagy szemét, jogosan követeled ezt a pénzt. Akkor lennél "szemét", ha nem tennéd és inkább hagynád, hogy a gyermeked nyomorogjon, míg az apa kocsmába hordja a keresményét.

2017. febr. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Végre vannak normális hozzászólások, köszönöm!

A megelőlegezésre nem vagyok jogosult, mert 6 hónap folyamatos nem fizetés kell ahhoz, hogy előlegezzenek, ő meg elutalt decemberben 3.048 Ft- ot. Nem, nem írtam el, háromezer-negyvennyolc forint gyerektartás közleménnyel. Szóval volt részteljesítés.

A napi 1000 Ft-ot pedig azért tartom nevetségesnek, mert ha velünk élne sokkal többet kellene költenie a gyerekre. Pl. a múlt heti influenza 17ezer forintba került csak a receptköteles gyógyszerek terén. És akkor még mit eszik, miből öltözködik ésatöbbi ésatöbbi....

2017. febr. 9. 13:17
 19/22 anonim ***** válasza:
28%
Mégis melyik nem normális válasz? Mondták, hogy mire számíts (semmire), nem tetszik a válasz? Válaszd meg jobban a gyereked apját következőkor...
2017. febr. 23. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Utolsó! Okos vagy.
2017. febr. 24. 02:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!