Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gyerekem apját szeptemberben...

Gyerekem apját szeptemberben elítélték két év próbára bocsátást kapott, gyerektartás nem fizetése végett. Azóta sem fizet, újból feljelentést tettem. Mire számítsak?

Figyelt kérdés

Munkaképes, csak épp munkakerülő, már majdnem 500 ezerrel tartozik. Két év nem fizetése után kapott két év próbára bocsátást, de azóta ugyanúgy nem fizet. A feljelentést megtettem. Alkoholista, munkakerülő, napszámban dolgozik, csak annyit,hogy a napi italadagja meglegyen.

Mit tehet a hatóság?


2016. dec. 19. 12:59
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Na akkor én huszonegyedikként megpróbálok elsőként a kérdésre válaszolni.


Kedves Kérdező! Ezek szerint egy büntetőügy folyik a a gyerek apja ellen. Ebből közvetlenül nem fogsz pénzt látni. De mivel egyszer már próbára bocsátották, most azt a próbára bocsátást meg fogják szüntetni, és felfüggesztett szabadságvesztést fognak vele szemben kiszabni. Kérdés, van-e annyi esze, hogy felfogja: ha utána sem fizet, akkor már leülős lesz. Ha viszont az elsőfokú ítélet meghozataláig kifizeti az elmaradt tartásdíjat, és rendesen fizeti az esedékest, akkor megszüntetik az eljárást. Ez a két opció van, kérdés, hogy képes-e felfogni.


Az ügyben feltehetően azzal fog védekezni, hogy annyi pénze sincs, hogy magát eltartsa, munkát meg nem talál. Ezt kell megcáfolni (nem Neked, hanem az ügyésznek). Meg hát ez egyszer már nem jött be neki, ha már elítélték.

2017. febr. 24. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ.

Bár tényleg korábban is csak olyan válaszolt volna, aki ezt el tudta volna mondani.

2017. febr. 27. 02:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!