Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fenyegetés a gyermek védelme?...

Huhh kérdése:

Fenyegetés a gyermek védelme? A következő kérdésem van. Tudomásomra jutott bő egy hete, hogy egy ismerősöm fiát késő estig,23 óra tájig egyedül hagyta egy vidéki kisvárosban, mert egy férfiismerősével későbe nyúló budapesti utat szervezett.

Figyelt kérdés

Fiát de megviselte az eset, már nagyon várta haza az anyját. Következő héten ez megismétlődött.Én erre írtam neki SMS-eket, kérdőre vontam miért csinálja ezt a fiával, előző héten is megviselte.

Hívtam is többször, de kinyomta vagy nem vette fel. Aztán akkor azt írtam, hogy "akkor intézkedni fogok. Ez így nem mehet tovább, hogy elhanyagolja a fiát Persze, hogy szorong, mikor az anyja ezt csinálja" Szerinte ez fenyegetés. A kisvárosban azt terjeszti rólam, hogy én SMS-ben fenyegettem. Fenyegetés amit írtam?



2016. dec. 21. 08:16
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Igen, fenyegetes.
2016. dec. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
"Akkor intézkedni fogok" Szerinted ez mi? Mondjuk kort írhattál volna,mert pont nem mindegy hogy egy 8 vagy egy15évest hagy egyedül...
2016. dec. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
hát azt is terjeszti az ismerős, hogy curválkodik éjszakába nyúlóan a gyereket magára hagyva? A kisváros normális lakói fogják tudni, hogy nem előzmények nélkül írtad, amit írtál. Intézkedj, mert a szorongásból sok nehéz betegség lehet, nem kell ennek kitenni egy gyereket.
2016. dec. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Igen az, bár megjegyzem ebben a formában nem bűncselekmény.

Amúgy meg attól, hogy egyedül hagyja még nincs akkora tragédia. Nem egy egyedülálló szülő van, aki késő estig, vagy akár egész éjszaka dolgozik.

2016. dec. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Fenyegetés, de nem büntetőjogi kategória.
2016. dec. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%

És te ki vagy, hogy jogot érzel arra, hogy beleszólj? Ha annyira zavar, és megviseli a gyereket, akkor menj és vigyázz rá addig.

A gyerek szólt neked, panaszkodott? Vagy csak úgy magadtól, túlbuzgóságból intézkednél? Mert úgy gondolod?

Szerinted, ők ketten (anya és fia) nem beszélik meg egymással a dolgokat?

Nem tudom az előzményeket, de én sem örülnék neki, ha hasonló helyzetben valaki bele okoskodna a családi életünkbe.

2016. dec. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 kovpet ***** válasza:

Csak jogtalan eszközzel illegális fenyegetni. Tehát ha veréssel fenyegetsz, az büntetőjogi kategória, de ha feljelentéssel, az nem.


Hány éves a srác amúgy?

2016. dec. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 ede1219 ***** válasza:
74%

13 éves a "gyerek", úgyhogy baromi nagy gyökér vagy kérdező, hogy belepofázol más dolgába, arról nem beszélve, hogy TILOS kiírni kétszer ugyanazt a kérdést!


http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdesek..

2016. dec. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem az.

Eleve társadalomellenes magatartás kell legyen. Ha ez nem teljesül, nem bűncselekmény, nem foglalkozik vele a büntetőjog.

Csak vissza akar tartani az intézkedéstől az illető.

2017. máj. 15. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!