Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tényleg könnyebb Kanadába...

Tényleg könnyebb Kanadába kivándorolni és állampolgárságot szerezni mint az USA-ba?

Figyelt kérdés

Itt-ott hallottam ilyen véleményeket.

Ez mennyire igaz?


Ha van valakinek saját tapasztalata emigrációt illetően, azt megköszönném.



2016. dec. 27. 16:41
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
Én olyat hallottam, hogy oda még nehezebb mint az USA-ba.. Hm..
2016. dec. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
91%
Könnyebb bárhol mint USA-ban, a lehetőségek hazájában...
2017. jan. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Kanada északon van. Nagyon hideg van, mintha mindíg tél lenne. Magyar ember asztat nem bírja
2017. jan. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
94%

"Asztat a hüjeséget hogyan lehet leirni", hogy a kanadai hideget nem lehet kibírni? Kanada területe elég sok hosszúsági fokon ível át, és egy jó része valóban túl van az északi sarkkörön.

A kérdés itt egyébként az állampolgárság megszerzéséről szól.

Kanadában sokkal befogadóbbak, de romlott a helyzet.

Amerikában azt tudom, hogy ha meg is van a zöldkártyát, elég fura vizsgán kell megfelelni.

2017. jan. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

EU- orszagokon kivul sehova sem “konnyu” kivandorolni. Kanadai kivandorlasrol nincs sajat tapasztalatom, en az USA-ban elek 10 eve, de az amerikai nagyszuleim reven egybol megkaptam az allampolgarsagot, tehat szemelyes tapasztalatom ezzel kapcsolatban sincs.


Viszont sok embert ismerek akik ide vagy Kanadaba vandoroltak, es en ugy latom, hogy nagyjabol ugyanolyan vizumok vannak. Tanuloi, munkavallaloi, vagy hazassag utjan a zoldkartya. Viszont szerintem Kanadaba tobb esely van arra, hogy teged valasszanak, hiszem a vizumokra jelentkezok szama joval kisebb, mint Amerikaban.


Ha teljesen oszinte akarok lenni, a legegyszerubb modja barmelyik orszagba valo koltozesnek egy hazassag. Akkor mindenkepp kint maradhatsz, sot, permanent residentkent maradsz kint, ami nem jar le es nem szuntetik meg, ellentetben a tobbi vizummal, azzal majdnem annyi jogod van mint egy allampolgarnak, es x ev elteltevel jelentkezhetsz az allampolgarsagra is.

2019. márc. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!