Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha 18 éves elmúltam, kidobhatn...

Ha 18 éves elmúltam, kidobhatnak otthonról?

Figyelt kérdés
Akkor is,ha iskolába járok még?

2016. dec. 31. 03:38
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
83%
Igen!
2016. dec. 31. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
77%
Igen.
2016. dec. 31. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 gnoomage ***** válasza:
79%
Igen. Az hogy iskolába jársz semmit nem jelent, max kedvezményeket kérhetsz.
2016. dec. 31. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
67%

Nekem plyan furcsa hogy ez valahol felmerülhet..

Kivéve ha a gyerek olyanokat csinál amit a szülő nem bir elviselni.

2016. dec. 31. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 Snorri válasza:
36%
Nem, kötelesek eltartani amíg tanulsz, de legkésőbb 25 éves korodig. Kivétel, ha nem vagy rá érdemes. De ha tanulsz, akkor az vagy. Ha középsuliba jársz még, akkor olyan védelem illet meg, mint egy kiskorút. Utána a rokontartás vonatkozik rád is, de elsősorban a szülőké a kötelesség, kivéve saját tartásuk kárára. Kidobni pedig nem tudnak csak úgy, ha oda vagy bejelentve. Egy szülő nem szabadulhat a kötelességtől! Javaslom, menj el a gyermekjóléti szolgálathoz, kérj ingyenes jogi tanácsadást, hogy mindennel tisztában legyél. Keress diákmunkát, hogy teljesen ne legyél kiszolgáltatott. És ne hidd el a sok nem választ, itt kb az emberek nagy része sajnos sötét, és gonosz is...
2016. dec. 31. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
72%

Snorri

Tudnál paragrafust ill. linket iderakni?

2016. dec. 31. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
78%

#5: Nem, baromira nem köteles a szülő a gyereket 25 éves koráig eltartani!

Más kérdés, hogy perelhet rokontartásért, ha érdemes rá, és a szülő megélhetését nem veszélyezteti, meg is ítélik neki... Ez havi 10-15 ezer forintot jelent..


A középiskola végéig kötelesek, amennyiben nappalira jár. Utána már nem!

2016. dec. 31. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

A szülő a saját szükséges tartásának korlátozásával csak a kiskorú gyermekét köteles eltartani, ezért a nagykorú gyermek tartásának megállapítása során a bíróságnak vizsgálnia kell a tartásra kötelezett szülő saját szükséges tartásának mértékét, teherbíró képességét, jövedelmi, vagyoni viszonyait, valamint az őt terhelő kötelezettségeket és ennek függvényében kell döntenie a tartásról, illetve a tartásdíj összegéről.


A rászorultság vélelmének megszűnését követően nagykorú gyemek esetén vizsgálni kell a tartásra való rászorultságot. Ez - a fentiek alapján - tehát a középiskolai tanulmányok befejezésének, vagy a 20. életév betöltésenek időpontja közül a korábbi időpontban következik be.


A nagykorú gyermek csak abban az esetben jogosult tartásra, ha arra nem érdemtelen, vagyis a tartásra kötelezettel vagy vele együtt élő hozzátartozójával szemben nem tanúsított olyan súlyosan kifogásolható magatartást, illetve nem folytatott olyan életvitelt, amely miatt tartása a kötelezettől - figyelemmel a jogosult és a kötelezett kapcsolatának jellegére és a kötelezett magatartására is - nem várható el.


A Kúria 1/2014 számú PJE polgári jogegységi határozata szerint a Kúria az új Ptk.-ba beépítettnek tekinti, ezért annak alkalmazása körében már nem tartja irányadónak a tanulmányait folytató nagykorú gyermek tartásáról szóló XXIX. számú Polgári Elvi Döntést

2016. dec. 31. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
27%

Ha az állandó bejelentett lakcímed az övék, onnan nem rakhatnak ki.

Gondolj bele! Ha bejelentkezek egy albérletbe, ami nem is a saját tulajdonom, de oda vagyok bejelentve, a tulaj akkor sem fog kidobni.

Szüleid még rendőrrel sem tudnának kirakni.

Bár szerintem nagyon szomorú, higy ez a kérdés felmerül.

Én akkor tudnék ilyet elképzelni, ha évek óta fennálló drogproblémavan, folyamatosan meglop a gyerek vagy prostituált vagy hasonló, de ez egy normális családban nem igen fordulhat elő szerintem.

2016. dec. 31. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
88%

#9, az, hogy oda van bejelentve, az egy dolog, hacsak nincs része az ingatlanban, akkor akkor rakják ki, amikor akarják 18 éves kora után.

Azért, mert valaki be van jelentve egy ingatlanba, még nem ruházza fel birtoklási joggal is.

Innentől kezdve a tulajdonos szabad fantáziájára van bízva, hogy pakolja ki a lakót az ingatlanból.

2016. dec. 31. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!