Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha 18 éves elmúltam, kidobhatn...

Ha 18 éves elmúltam, kidobhatnak otthonról?

Figyelt kérdés
Akkor is,ha iskolába járok még?

2016. dec. 31. 03:38
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
38%

Nekem is fura, hogy a szülők ki akarják dobni a gyereket csak azért mert elmúlt 18. Na nincs nyomós ok akkor szerintem felesleges kirakni. Itt azokra az esetekre gondolok, ahol a gyerek 28 évesen nem csinál semmit és élősködik a család többi tagján. Viszont ha ilyen idősen dolgozik, besegít a szüleinek, akkor szerintem nem kell kirakni. Meg hát nem olcsó az albérlet sem. Egyszerűen nem éri meg elköltözni.


Fura ez a törvénykezés is. 18 évesen hiába nagykorú attól még nem lesz képes magát eltartani, nem lesz felnőtt. 0 végzettséggel vagy érettségivel meg nem lehet normális munkát szerezni amiből el is tudná tartani magát.

2016. dec. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim válasza:
92%
Milyen szulo az olyan aki az utcara kidobja a gyereket?!!
2016. dec. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
19%

"18 évesen hiába nagykorú attól még nem lesz képes magát eltartani, nem lesz felnőtt. 0 végzettséggel vagy érettségivel meg nem lehet normális munkát szerezni amiből el is tudná tartani magát."


Ez egy társadalmi probléma, nem pedig jogi. Felnőtt, diplomás embereknek is nehéz eltartani magukat.

Jogi szempontból ez nem releváns. Lényeg, hogy kirakhatja. És valószínűleg azért akarja kirakni, mert "érdemtelen". (Ez egy csúnya része a dolognak, mindenféle kígyót-békát lehet a másikra szórni.)

2016. dec. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
83%
Erről inkább családjogászt kellene megkérdezned...
2016. dec. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
56%
Persze növeljük csak a semmirekellő hajléktalanok számát nincs belőle elég.
2016. dec. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Kivághatnak mint a macskát szarni.
2016. dec. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 árokpart ***** válasza:
0%
Butaságokat beszélnek sokan. Nem nem rakhatják ki, sőt még ha akárhány éves elmúlt akkor sem. Az alaptörvény erősen családcentrikus Magyarországon és mivel, hogy szülőházról van szó nemzetbiztonsági értelemben . Saját szülőházad elhagyására törvényesen a bírósági végrehajtó kényszeríthet, amennyiben jogilag bizonyított tartozásod van, továbbá egyetlen esetben ha netán Magyarország megelőző , védelmi helyzetben áll egy rendkívűli állapot esetén, ekkor természetesen csakis a szükségállapot ideje alatt a mindenkori köztársasági elnök, illetve az Alkotmányvédelmi Hivatal műveleti igazgatója adhat erre utasítást. Mivel, hogy rendkívűli állapotról van szó ezen személyek akkor mint katonai eljáró szervek és 18 éves ha elmúltál akkor automatikusan parancsot teljesítesz. Szerencsére ilyen helyzet most nincsen és nem is lesz úgyhogy senki nem tehet ki.
2016. dec. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Engem nem az érdekel, hogy a kérdésre mi a válasz. Sokkal, de sokkal fontosabb: vajon hogyan jutott idáig a kérdező? Ilyen esemény felmerülése abnormális. Ha ettől valaki mégis fél, ott nagy a baj. Nem azt kell vizsgálni, az esemény megtörténhet-e, hanem azt, mi vitte idáig. Mert ha azon nem segítünk, a helyzet így is úgy is reménytelen.
2016. dec. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
# 17/ Ezek szerint, amiket írtál, van egy 19 éves fiam és eladom a házam, akkor a fiam továbbra is ott lakhat, mert az a szülői ház???????
2016. dec. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Ok, akkor azok, akik szerint nem lehet kirakni, legyenek olyan kedvesek, és linkeljék már be az erre vonatkozó törvényt, jogszabályt, alaptörvényt, akármit! Konkrétan! Melyik törvény, melyik paragrafus, és hogy hangzik szó szerint?


Köszönöm

2016. dec. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!