Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy iskolai könyvtárosnak...

Egy iskolai könyvtárosnak megvan a joga, hogy kikapja és elkobozza egy adott személy telefonját a kezéből?

Figyelt kérdés
2017. jan. 5. 19:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs. Akkor sem, ha ki van írva h tilos használni bent. Megkérhet h tedd el, vagy kitilthat. Nem veheti el.
2017. jan. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%
Menj jelentsd fel a rendőrségen.
2017. jan. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

Ha ez az "egy adott személy" egy diákot takar és többszöri felszólításra sem tette el, akkor el lehet tőle venni, a foglalkozás/óra végén pedig vissza kell neki adni.


Ha nem diákról van szó, akkor nem.

2017. jan. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Donald J. Trump ***** válasza:
81%
Iskola házirendje szabályozza.
2017. jan. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Előbb viselkedni tanulj meg, ne a jogaid. Valamiért az én kezemből ~10 év alatt egyszer se kapta ki a tanár.
2017. jan. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Helyettesítés volt es figyelmeztetés nélkül csinálta :D nem is hangoskodtam csak annyi volt hogy néztük a filmet engem pedig inkább lekötött a barátnőm :)
2017. jan. 5. 23:00
 7/13 anonim ***** válasza:
78%
Minek figyelmeztessen? Elég logikus, hogy órán nem mobilozunk.
2017. jan. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ja inkább néztem volna ilyen béna 30 évvel ezelőtt készült béna filmet magyarország történelméről, főleg úgy hogy ismertem a témát mert történelem fakultációs vagyok és ott is 4.6 az átlagom. Szóval nekem ne pofázzon egy könyvtáros hogy ez meg az fontos. Mások inkább hangosan beszélgettek én meg szépen csendben elvoltam :)
2017. jan. 6. 20:58
 9/13 anonim ***** válasza:
28%

Nincs joga elvenni, ahogy előttem is írták. Ez egyszerű lopásnak (ha ellenállsz akkor rablásnak) számít, ami bűncselekmény, úgyhogy mindegy mi van az iskola házirendjében, a büntetőtörvénykönyvet nem írja felül... Van más mód arra hogy szankcionáljon (beírás pl.), és természetesen felszólíthat hogy rakd el.

Más kérdés, hogy ezért nem érdemes feljelenteni (gondolom visszakaptad a telefont), és egyszerűbb lenne nem elővenni, nem?

2017. jan. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

# 8/9 Időpont tegnap 20:58


Már vártam a meg nem értett zsenit...

2017. jan. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!