Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hibás teljesítés esetén nem...

Hibás teljesítés esetén nem számít hogy a vásárlástól számított 3 nap letelt, visszakaphatom a vételárat?

Figyelt kérdés

Vásároltam egy 16 GB nagyságú pendrivet. A számlát és a csomagolást is megőriztem, de csak egy hét után kezdtem el használni és amikor rátettem a számítógépre, az kiírta, hogy 15 GB szabad hely van a pendriven nem 16 GB. Kevesebb, mint amennyi rá van írva és az üzletben valamint a blokkon is szerepelt. Fogtam és a számlával, csomagolással együtt visszavittem oda ahol vettem és megmondtam, hogy kérem vissza a pénzem, mert 16 GB helyett csak 15 GB van a pendriven amit vettem és átvertek. Megnézték a számlát, majd azt mondták, nem adják vissza a vételárat mert nem 3 napon belül vittem vissza. Aztán odahívtak valakit aki elkezdett hülyíteni engem, hogy ez normális, hogy csak 15 GB nagyságú és semmi baja a terméknek. Arra a kérdésemre, hogy ha 15 GB a nagysága, akkor miért 16 GB nagyságúként árulják, mert ez olyan, mintha egy liter tej helyett csak 8 decit kapnék, nem tudott normális választ adni és lekezelő volt velem. Vásárlók könyvét elkértem a panaszomat beleírtam és otthagytam őket.

A kérdésem az, hogy ha bebizonyosodik, hogy ez hibás teljesítés akkor a békéltető testület közbenjárására visszakapom a teljes vételárat?


2017. jan. 22. 16:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"Aztán odahívtak valakit aki elkezdett hülyíteni engem, hogy ez normális, hogy csak 15 GB nagyságú és semmi baja a terméknek. Arra a kérdésemre, hogy ha 15 GB a nagysága, akkor miért 16 GB nagyságúként árulják, mert ez olyan, mintha egy liter tej helyett csak 8 decit kapnék, nem tudott normális választ adni és lekezelő volt velem."


A helyzet az, teljesen általános, hogy a pendrive-on feltüntetetthez képest párszáz MB-tal kevesebb a felhasználható mérete.


Pl. a Kingstone pendrive-jai így alakulnak.


8GB = approximately 7.4GB-7.6GB

16GB = approximately 14GB-15GB

32GB = approximately 28GB-30GB

64GB = approximately 58GB-60GB

128GB = approximately 119GB-120GB


A kapacitást a gyártó írja rá, a kereskedő nem bonthatja fel mindegyiket, hogy aztán ráírja a tényleges kapacitást.


Az eseted legfeljebb precedenst fog teremteni, hogy az eltérést jól látható helyen kifüggesszék, de az sem biztos, hogy a pénzed visszakapod.

2017. jan. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 bollocks ***** válasza:
60%
16GB az 16.000.000.000 byte, vagyis 14,9GiB. Nem a kereskedő tehet róla, hogy nem értesz a számítástechnikához.
2017. jan. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Amit vettél, az pontosan 16 GB-os pendrive. Nem a teljesítés a hibás, hanem te.
2017. jan. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az összes gyártó a 10-es számrendszerbeli mértékegységeket tünteti fel a termékein. Viszont a számítástechnikában a 2-es számrendszerbeli mértékegységeket használják. Tehát amit a géped kiír, az valójában nem 15 GB, hanem 15 GiB, ami nem gigabájt, hanem gibibájt.


16 GB = 16 * 10^9 bájt = 16 000 000 000 bájt = 14,9 * 2^30 bájt = 14,9 GiB


Éppen ezért nem fogják visszavenni a pendrive-ot, mert ez nem olyan, mintha az 1 literes tejben csak 0,8 liter tej lenne. Egyszerűen nem eléggé tisztázott a mértékegység kérdése, viszont aki kicsit benne van a szakmában, az tudja, hogy kell érteni.

2017. jan. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
78%
Jól beégetted magad, teljesen rendben van a pendrive, csak nem értesz hozzá! Szerintem az eladók sírva röhövnek most :D
2017. jan. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!