Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ingyenes jogi tanácsadás a...

Ingyenes jogi tanácsadás a céges szabályzatban a valóságban meg hülyének néznek ha rákérdezek?

Figyelt kérdés

Mit szóltok ehhez? A szerződés mellékletét képező céges szabályzatban az olvasható hogy van a cégnek saját jogásza eddig ez nem nagy szám, aki idézem a szabályzatot: a cég összes dolgozója számára térítésmentes pro bono jogi tanácsadást és teljes körű jogi képviseletet nyújt az egyes jogi területeken munkajog családjog polgári jog stb”. Nincs odaírva hogy amennyiben az adott ügy munkához kapcsolódik, mondjuk családjog nehezen is kapcsolódhatna, szóval akármilyen privát ügyben is lehet keresni.

Nekem úgy alakult hogy épp szükségem lett volna ilyenre egy ügyben és kapva kaptam volna az alkalmon és rákérdeztem hol és mikor lehet felkeresni az ügyvéd urat. Úgy néztek rám mint egy hülyére. Hát csak nem képzelem hogy az ügyvéd majd velem és a saját kis ügyemmel fog foglalkozni. Mondtam hogy de igen ezt képzelem és mutattam volna a szabályzatot.

Szóval gyakorlatilag kiröhögtek. Szabályzat kit érdekel mondták az csak úgy benne van. És húzás vissza dolgozni.

Ez megint valami háttérsvindli lehet amire éppen rátapintottam? Gondolom a jogász úr jó pénzeket kaszál azon címszó alatt hogy a cég dolgozóinak is a rendelkezésére áll papírforma szerint.

Vajon ez lehet a háttérben?


2017. jan. 25. 11:46
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

"gy is úgy is utálnak téged, szóval tök mindegy."


Mint leírtam marhára leszarom ki kit utál és szeret. Ez nem egy család ez egy szaros munkahely.

Nme szempontok ezek. Munkám elvégzem pénzem megkapom mindenki leszarva. Ez van. 10ből 9en így állnak hozzá én is.

2017. jan. 27. 08:34
 12/15 A kérdező kommentje:

Ja a drága doktor úr az bizony ügyvéd és bizony kamarai tag is.

Azért ennyi eszem (köszönöm a "bizalmat") volt hogy mielőtt felnyomom őt a kamaránál megnézem tag-e.

2017. jan. 27. 08:35
 13/15 anonim ***** válasza:

Ha ügyvéd, és nem adott jogi tanácsot - mint, ahogy elvileg vállalta a szerződésben, és ezt nem indokolta meg semmivel, akkor elsősorban a cég vezetőjét keresd fel, mert az ügyvéd vele áll megbízási jogviszonyba.

Megbízóként a cég veheti elő az ügyvéd kollégát, ha nem tartja be a szerződésben foglaltakat, nem Te.


A kamara egyébként sem ilyen ügyekben jár el, ez adott esetben szerződésszegés lehet, ami pedig a felekre és bíróságra tartozhat, egyéb feltételek mellett.

Etikai eljárás csak az ügyvédi magatartás vétkes megszegése esetén indul, ez meg nem az a (kódexünk szerint).

2017. jan. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

" ez meg nem az a (kódexünk szerint)."


De az. Eljössz Bp XIV ker és sajéát szemededel olvashatod a kamara írásos válaszát. Az eljárás megindult. MI lesz belőle más kérdés, de ha csak annyi lesz belőle hogy a "T" doktor úrnak személyesen meg kell jelennie az etikai bizottság előtt már akkor röhögök egy nagyot.

2017. jan. 27. 17:04
 15/15 A kérdező kommentje:
Utálom az ilyen retkeket.
2017. jan. 27. 17:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!