Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ecet+só önvédelmi eszközként?

Ecet+só önvédelmi eszközként?

Figyelt kérdés
Mennyire hatékony , jó-e! Ha nem akkor kérlek javasoljatok mast

2017. febr. 1. 15:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%
Vizipisztoly, bele tömény sóoldat.
2017. febr. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Ecet már önmagában is hatékony lehet, hisz csíp, mar. ecet só, nem nagyon durva?

Sima ecetes víz is jó lehet.

( savanyút aki tesz el, és beföccsen a szemébe az ecet, azonnal ki kel mosni folyó vízzel. nem jellemző hogy megvakulna az érintett )

Nagyon korán megyek a buszomra. Van már mozgás az utcán, de nem árana valami nekem is a zsebbe váratlan esetre.

Ha egyáltalán van idő előkapni és ráfújni. Arcába, szemébe menne ez jó kérdés.

Váratlan reakció kellene.

Francia kulcs nehéz is, már csak azért se vinném magammal önvédelmi eszközként.

Gondolom kedves kérdező, veszélyesnek mondható a környék. és félsz.

2017. febr. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
48%
önvédelmi "eszközként" miért házba kotyvasztasz valami fost össze? bemész egy boltba veszel szép pisztolyokat v amit akarsz, mit tudom én sokkolót, puskát, ha nem akarsz kinyírni senkit akkor gumilövedéket a lőfegyverhez. Jobban fáj sokkal mint az igazi de senkit nem fog kinyírni.
2017. febr. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 kovpet ***** válasza:
Barkácsolj csak, hátha bejön. Végül is csak az életed a tét, ahogy írod. Kísérletezz vele.
2017. febr. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
48%

Szájspré. ( bocs a helyesírásért )

Olcsó locsoló kölnis flaska ha kiürült, valami lötty, de ecetet talán mégse.

pici elemlámpa, 1 db 3A elemmel működik, és nem sokkal nagyobb...

Belevillantani a szemébe.

Persze ha van annyi időnk.

2017. febr. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Igazából szerintem senkinek nincsen fogalma arról, hogy mennyire hatékony, mivel a legtöbb, kicsit is felelősségteljes ember nem otthon kotyvaszt össze magának valami önvédelmi eszközt, hanem vesz a boltban. Ha valakinek a szemébe juttatod közvetlenül a sós ecetet, az biztos csípni fog, de távolról sem ugyanolyan az élettani hatása mint a kapszaicinnek, vagy legalábbis mi ezt nem tudhatjuk. És mivel az életeddel játszol, nem igazán értem, hogy miért akarsz otthon kotyvasztani valamit.


Ha meg a hatóanyag még működne is, hogyan akarod ezt célba juttatni? Ha csak simán ráöntöd az elég banálisan hangzik és nyilván hatástalan is, ha valamiféle otthoni pumpás eszközt akarsz kibelezni és kicserélni a tartalmát, akkor vedd figyelembe, hogy kb. egy leheletnyi szél eltéríti, illetve nem is tudod olyan pontosan célba juttatni az anyagot, mint egy specifikusan kifejlesztett eszközzel. Ha pedig otthon akarsz valami aeroszolos, hajtógáz alapú szórófejet tervezni, akkor sürgősen felejtsd el.


tldr, vegyél egy gázspray-t, kb. 2000 forint.

2017. febr. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A széljárás eszembe se jutott. ( nálunk sokszor fúj a szél, a " hegyen " )

Ecet, ahogy írtátok, és újra gondolva, felejtős.

De az a picike kölnis üvegről nem mondanék le.

Akár csak vízzel feltölteni.

Meglepetés, és váratlan fordulat ereje..

Térddel ágyékon döfni. Lehet hogy összefogná a térdem, és akkor miként tovább??

Lehet hogy némi ünvédelmi fogást kellene inkább.

2017. febr. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!