Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kötelezhet engem egy bútor...

Kötelezhet engem egy bútor webáruház hogy fizessem ki az át nem vett lemondott terméket? Szerintük nem mondhatom le a terméket .

Figyelt kérdés
Megváltoztak a körülmények anyagilag meg minden téren és nem szeretném ezt a bútort ,írtam nekik hogy le szeretném mondani és erre vissza hívnak ,hogy benne van a szerződésbe hogy nem mondhatom vissza .Én ezt nem olvastam el.DE akkor is milyen már fizessek ki egy olyan terméket amit nem is láttam át se vettem.
2017. febr. 3. 12:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
21%

Nem, nem kötelezhet.


Katt ide:

[link]


Ha már átvetted, akkor is visszamondhatod 14 napig indoklás nélkül. Ha egyedi a bútor és neked készítették kérésre, akkor bonyolultabb az ügy.

2017. febr. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
És mi van akkor ha ilyen erőszakosak azt mondom szállítsák le, és személyes megtekintéskor azt mondom nekem ez nem tetszik, és nem veszem át ?
2017. febr. 3. 12:49
 3/23 A kérdező kommentje:
Nem egyedi bútor
2017. febr. 3. 12:50
 4/23 anonim ***** válasza:
17%

Te írtad alá okoska.

El kellene olvasnod a szerződést, nem ránk mutogatnod.

2017. febr. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Melyik ez a cég és mi van a szerződésben?
2017. febr. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
95%
Az internetes vásárlásokra való törvény, csakúgy kógens! Nem lehet olyan az ÁSZF-ben, hogy közös megállapodással eltérnek a törvénytől. Mivel kifizetve nem lett a termék ezért még személyes vásárlásnál sem kötelezhetnek a megvételre. Gondoljatok már bele! Kötelezni a megvásárlásra? Nonszensz. Szóval odamész a narancsoddal a pénztárhoz, de ott úgy döntesz, hogy nem kéred. Nehogymár azt mondják, hogy belépéskor elfogadtad, hogy amit megfogsz azt meg is kell venned. Erre még jön a 14 napos szabad elállás... Hivatkozhatsz erre a törvényre bátran. Akármilyen ÁSZF volt elfogadva. Mert webshop esetében ugye az van. Olvasd el amit küldtem. Eleve el kellett volna olvasnod a szerződési feltételeket is. Miért nem olvasol?
2017. febr. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
70%
Egyébként, ha átveszed és azt mondod, hogy nem a leírásnak megfelelő volt a termék akkor egy aljas hazugságban fogsz elsüllyedni. Mégpedig azért, mert neked kell bizonyítanod, hogy nem megfelelő minőségű. Kétlem, hogy ez sikerülne. Ez lesz a legnagyobb butaság, amit elkövethetsz.
2017. febr. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
24%
Nyomatékosítanám! Ha egyedi megrendelésű volt a bútor, akkor szívás. Akkor meg kell venned. Mentsd le a rendelt bútor adatlapját, és tedd el jól a visszaigazolást, nehogy rá tudják fogni, hogy egyéni.
2017. febr. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Volt egy szekrény barna vagy fehér színben én fehérben rendeltem ez egyedinek minősül? Akartam ezt a szekrényt de költözés miatt elhúzódott és annyit kellet felújítani a házon hogy nem maradt rá pénz és el is felejtettem ezt a rendelésem .Nem értem ez bútorbolt vagy behajtó cég ?!
2017. febr. 3. 13:15
 10/23 A kérdező kommentje:

Ja és törölték ezt a szekrényt az oldalukról .

De ugyan ezt rendeltem meg dupla méretben dupla árban.

[link]

2017. febr. 3. 13:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!