Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az iü. Szakértő tényleg a...

Az iü. Szakértő tényleg a rendőrség alkalmazásában áll? De akkor mitől független iü szakértő?

Figyelt kérdés

Megdöbbenve láttam egy dokumentum-műsorban, ahol nyilatkozott egy iü. pszichológus szakértő és kereken ezt így elmondta h X rendőrkapitányságnak dolgozik stb stb, na de álljunk meg, ettől kezdve hogy lenne már független iü szakértő?

Hát evidens, hogy akkor a rendőrség oldalát képviseli, az országot ismerve meg az sem kétséges h netán megmondják neki, mi legyen az eredmény, hiszen a rendőrségnek meg kell a felderítési mutatótól kezdve sok minden adat, azaz nem igazán tudom elhinni, hogy tényleg annyira függetlenül vizsgálgatna vmit/vkit.


Léteznek olyan iü szakértők is, akik nem állnak kapcsolatban a rendőrséggel, pontosabban egyik oldallal se és önálló, teljesen független iü szakértők?



2017. febr. 4. 12:25
 1/7 anonim ***** válasza:
59%

Az igazságügyi szakértők függetlenek, nincs főnökük, nem állnak szakértőként alkalmazásban, legfeljebb szakértői intézetben vagy szakértői cégnél, de a többség egyéni vállalkozó, akinek van más munkája mellette vagy nyugdíjas.


Mindig annak dolgoznak aki az adott ügy kapcsán kirendeli vagy megbízza őket. Ez lehet rendőrség, ügyészség, bíróság, önkormányzat, szakhatóság. Magánmegbízásnak is eleget tehetnek szerződés alapján.


Persze, ha valakit sorozatosan kirendel ugyanaz a hatóság akkor kialakulhatnak személyes összefonódások.

2017. febr. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az meg egy más lapra tartozik, hogy a rendőrség, ügyészség és bíróság egy követ fúj.
2017. febr. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Elvileg minden rendőrségnél dolgozó ember független, mert a rendőrségnek nincs érdeke azon túl, hogy felderítse, hogy mi történt, valamint az elkövető(k) kilétét.
2017. febr. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#2

na igen, csak ez nagyon durva azért egy állítólagos jogállamban, de persze ez csak rossz vicc, tudom ...

2017. febr. 4. 15:11
 5/7 A kérdező kommentje:

#3

feltételezem, Te is viccnek szántad ezt ... Én inkább azt mondanám h a rengeteg érdeke között elenyésző az az érdek, ami a tényleges igazság felderítéséhez fűződik. valójában tök mindegy nekik, csak X bcs-hez fel tudjanak mutatni egy X elkövetőt (tökéletesen mindegy, hogy tényleg az volt vagy nem az volt, majd ráhúzzák vhogy) ... és hát ezért is akadtam ki, amikor márpedig ez az illető szakértő úgy nyilatkozott, hogy ő a nem tudom melyik rendőrkap alkalmazásában áll (nézzétek meg a legutóbbi HírTv-s "Riasztást"

2017. febr. 4. 15:14
 6/7 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, mondom, elvileg...
2017. febr. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
igen ....
2017. febr. 4. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!