Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A pillangókés legális vagy...

A pillangókés legális vagy illegális?

Figyelt kérdés

Vettem egye pillangókést az éle 7,5cm hosszú.

A jogszabály csak francia kést említ, ami pengét lő ki.(kimásoltam)

Nem találtam sehol sem a pillangókést.


a)13 az olyan szúró- vagy vágóeszköz, amelynek szúróhosszúsága vagy vágóéle a 8 cm-t meghaladja, továbbá a szúróhosszúság vagy a vágóél méretétől függetlenül a dobócsillag, a rugóskés és a szúró-, vágóeszközt vagy testi sérülés okozására alkalmas egyéb tárgyat kilövő készülék (különösen: felajzott íj, számszeríj, francia kés, szigonypuska, parittya, csúzli)

;4. § (1) Dobócsillag, rugóskés, ólmosbot, gumibot, boxer, elektromos sokkoló, 20 gramm töltőanyag tömeget meghaladó gázspray csak a 3. § (2) bekezdésének a) pontjában meghatározott szervek részére forgalmazható.



2017. febr. 6. 18:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Amennyiben tényleg 8 cm alatt van, legális.
2017. febr. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, több választ is kérnék. :)
2017. febr. 6. 18:50
 3/11 anonim ***** válasza:
29%
Aztán mit érsz el több válasszal? Hogy döntöd el, hogy kinek van igaza? A többség nyer?
2017. febr. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
olyanok válaszát is szeretném akik értenek a témához.
2017. febr. 6. 19:12
 5/11 anonim ***** válasza:
18%
Oké, de honnan tudod, hogy valóban szakértővel van dolgod? Honnan tudod, hogy az első válaszadó nem Magyarország legnagyobb szaktekintélye a pillangókés viselése témában?
2017. febr. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 kovpet ***** válasza:
85%
Demokráciában ami nincs tiltva, azt szabad. Ha nem találod a tiltást, akkor vond le a konzekvenciát.
2017. febr. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, kedves kérdező. Én megértme, hogy nem hiszel egyetlen válasznak, de kérlek, gondold végig logikusan az egészet. Az összes többi szúró-vágó eszközt az általad idézett rendeletben szabályozta a jogalkotó. A pillangókés nincs ott felsorolva mint kkve. Akkor logikusan levonható a következtetés, hogy nem, nem tiltott, nem kkve. Ha már magadtól eljutottál a rendeletig, magad is láthatod, hogy erre a kérdésre nagyon egyértelmű, egzakt válasz adható.
2017. febr. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, csak több véleményt is szerettem volna hallani.

Véletlen sem szeretnék törvényt sérteni.

2017. febr. 6. 23:41
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos, akárhány centiméteres is a pengéje, illegális, azaz KKVE.(A közbiztonságra különösen veszélyes eszköz.)

Sajnos, ez van. Ha akarod bevállalhatod, nem nagy rá az esély , hogy elkapnak vele (ha nem hadonászol vele az utcán), ha viszont elkapnak, büntetésül min. jópár-tízezer forintossal fogsz menni az Ősre.

2017. febr. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
85%
@9: Idézz valami jogszabályt.
2017. febr. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!