Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarországon legális e...

Magyarországon legális e marihuána magot árulni?

Figyelt kérdés
Sehol nem olvastam erről semmit csak magáról a növényről hogy illegális ? Vagyis 1 gram az már büntetik elvonokura ilyenek. De a magról semmit. Van erre valami törvény hány magot lehet legálisan magadnál tartani? Vagy eladni vagy valami? Sehol semmi nincs erről , lehet az legális?

#mag #seed #marijuana #marihuána magot árulni legális?
2017. febr. 11. 21:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
29%
Juhász Pétert kérdezd tőle valószínű tudsz is beszerezni.
2017. febr. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szerinted miért vásárolna bárki is?

No ugye! - de a termesztése illegális.

2017. febr. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Azt mondod illegális de hol van erre vonatkozó törvény belinkelnéd nekem?
2017. febr. 11. 22:05
 4/15 A kérdező kommentje:
szerezni tudok pont ezért kérdezem mert ha nem illegális akkor jo pénzt tudnék ebből csinálni azt hogy kinek miért kell az meg már engem hol érdekel ha legális a mag akkor simán jo nekem.
2017. febr. 11. 22:19
 5/15 anonim ***** válasza:

Kábítószeren:


a) az 1988. évi 17. törvényerejű rendelettel kihirdetett, az Egységes Kábítószer Egyezmény módosításáról és kiegészítéséről szóló, Genfben, 1972. március 25-én kelt Jegyzőkönyvvel módosított és kiegészített, az 1965. évi 4. törvényerejű rendelettel kihirdetett, a New Yorkban, 1961. március 30-án kelt Egységes Kábítószer Egyezmény mellékletének I. és II. Jegyzékében meghatározott anyagokat,


b) az 1979. évi 25. törvényerejű rendelettel kihirdetett, a pszichotróp anyagokról szóló, Bécsben, az 1971. év február 21. napján aláírt egyezmény mellékletének I. és II. Jegyzékében meghatározott veszélyes pszichotróp anyagokat, valamint


c) az emberi felhasználásra kerülő gyógyszerekről szóló törvény mellékletében meghatározott pszichotróp anyagokat


kell érteni.

2017. febr. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
ez a törvény nem foglalja magában a magokat hiszen ha a magok elszivod nem álsz be tőle igy nem minősül kábitószernek.
2017. febr. 11. 22:50
 7/15 A kérdező kommentje:
Szóval a marihuána mag nem tartalmaz thct igy nem kábitószer.
2017. febr. 11. 22:52
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem.

Előkészületnek számít.

2017. febr. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 tomala ***** válasza:

Van azért erről néhány sor a Btk-ban. Nem előkészület, ez egy önálló bűncselekmény: Kábítószer készítésének elősegítése


182. § (1) Aki kábítószer termesztése vagy előállítása céljából ehhez szükséges anyagot, berendezést vagy felszerelést

a) készít, megszerez, az ország területére behoz, onnan kivisz, azon átszállít, átad,

b) forgalomba hoz, vagy azzal kereskedik,

ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


Ennek a bűncselekménynek is van külön előkészületi alakzata, két évig terjedően büntetendő.

2017. febr. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Akkor úgy :D
2017. febr. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!