Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Marihuána és dohány pro és...

Marihuána és dohány pro és kontra, melyik károsabb, hátrányok, előnyök, legális lesz Amerika egyes részein is a marihuána, egyetértetek?

Figyelt kérdés
A marihuánát használják orvosilag is, jó epilepsziás rohamokra. Nem lehet, hogy bizonyos. meghatározott dózisban egészségesebb, mint a cigi?

2012. nov. 10. 18:10
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Nos, lehet kisebb regeny lesz, de azt hiszem muszaj vagyok leirni azt, amit gondolok a temarol. Egy valamiben azert biztos vagyok, megpedig abban, hogy eleg fiatal vagy, aki mostanaban kezdett el fuvezni... Nos, a funek nem az egeszsegre valo karos hatasa az, ami emlitesre melto. (kerdesedre valaszolva egyebkent a fu sokkal tobb rakkelto vegyuletet tartalmaz fustolve, mint a dohany).

Nos, a nagyobb problema inkabb az az elet stilus amivel a fuvezes kishazankban jar. Persze ez nem igaz mindenkire, mert lehetnek, es vannak is kivetelek, de a jellemzo az amit lefogok irni. Nos, altalaban kb. 15-16 eves korban szoktak a fiatalok elkezdi, eloszor persze a kivancsisag meg a haverok azok amik ravezetnek az utra. Aztan persze a delikvensek kb. 80%-nak tetszik amit tapasztalat, ezert kesobb is fogyasztani fog. Mivel a fu eleg draga, es a hasznalok nagy szazaleka nem rendelkezik a megfelelo forrasokkal jon az a resze, hogy honnan szerezze meg? Hat kerlek szepen, lopni, csalni, hazudni fog. A fuvesek nagy resze ezt teszi, kar tagadni, meg jonni ide hogy te nem. Ezen kivul akarva akaratlanul is belekerulsz oan korokba, ahol a bunozes nem ritka. Jon a kissracok lehuzasa, a csaladi elet megromlasa, stb... Es hiaba mondjak sokan hogy baromsag, de bizony kapudrog. Nem is maga a fu, hanem mint mondtam a korulmenyek. Persze sokan sosem probalnak ki mas drogokat, de azert lassuk be a tenyeket, hany olyan cuccost ismersz, aki sosem fuvezett? Hat nem sokat. Es meiket tolta eloszor? Hat altalaban a fuvet. Lassuk be, ha ok akkor nem kezdenek el fuvezni, valszeg sosem talalkoznak massal. Ezen kivul a mentalis egeszsegedre is csunyan kihathat a fu. Jelentosen erositi a depressziv hangulat kialakulasat, eros szemilyiseg torzulast okoz(hat). Ezen kivul a laikusok elfognak itelni, egy szemet szar drogos leszel a szemukben. Hiaba a beszivott allapot nem egy hude nagy szam pl. az alkoholhoz kepest, az emberek 95%-a azt fogja gondolni, hogy te eppen azt sem tudod hol vagy... Nos hogy mondjak jot is... Igazabol fuggoseget maga a szer nem igazam okoz, maximum minimalis lelki fuggoseget. A dohany sokkal rosszabb ezen teren. Az alkohol meg mint tudjuk a heroinnal vetekedik szinte minden teren, tehat mondhatnank hogy inkabb fuvezzen az ember, minthogy alkoholistava valjon. Es ez igaz is. De egy valami viszont biztos, megpedig hogy a fuvesek igen nagy reszebol lesz egy "lezulott", iskolat nem befejezett, csavargo. Hidd ell nekem, evekkel kesobb mindenki azt mondja, hogy bar sose kezdte volna el. A fu nem durva, maga a szer, de a fogyasztaval egyutt jaro egyeb dolgok sajnos sokkal nagyobb problemak. Most egyelore ennyi.

jah es ezt egy 9eve fuvet szivo ember mondta. Nem predikacio, de en nem ajanlanam a mai vilagban senkinek sem, hogy eljen ezekkel a szerekkel.

2012. nov. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
koszonom
2012. nov. 11. 18:09
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

2012-11-11 08:21

39 éves vagyok 13 éve füvet szívok minden nap. Ügyvédként dolgozom, Győrben élek. Bárcsak mindent tudnál ami most a fejemben kavarog a regényed után. Sosem okozott nekem problémát a fű. Aki betör, csal, lop érte az bármiért megteszi itt nem arról az egy zacsi fűről van szó. (Egyébként ha kicsit utána jártál volna és nem az 1937-től indított propagandából vinnél át foszlányokat a hozzászólásodba akkor tudnád, hogy nem olyan drága. Egy gramm 2500.- abból lazán nyolcszor tekerhetsz egy cigit magadnak. Tehát egy üveg sör ára egy alkalom). Annyiban igazad van, hogy aki mondjuk heroinozik az több mint valószínű hogy füvezett is. Honnan jött neked az az egyszerű gondolat, hogy ez kapudrog? Szerintem az alkohol kapudrog mert aki heroinozik az tuti hogy már próbálta az alkoholt.

Tudod, mocskos drog ez az alkohol. Nem egyszer láttam alkohol túladagolás miatt feküdni lányokat a hóba, mellettük a barátnőik teljes pánikba rángatják ki őket az előtérbe.

2013. jan. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
83%
13 éve szívsz füvet azt tudhatnád hogy 1 grammbol lazán nem tekersz 8 cigit :) de amugy nyilván érthető mire célzol mert egy grammbol 3-4 cigi tekerhető (inkább 3) de én pl 2ezerért szoktam venni ha ugy nézzük hogy 4et tekerek akkor az 500 forint és 4 óráig jol vagyok ami kb 2 doboz amivel elérek annyit hogy híztam egy kicsit.:D
2013. aug. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Kapu drog? Hülyeség! Akarat kérdése az egész, hol hallodtál már olyat hogy a fűtől valaki összeveri a családját?! Igen alkoholtol, és igen orvosi célra is használják pl:fájdalomcsillapító, vagy zöldhályogra.és a dohányra könnyebb rászokni mind a fűre! Lazításra,rajzolásra,stb nagyon jól gondolkodik tőle az ember.
2016. jan. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!