Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek anyagilag és...

Szerintetek anyagilag és fáradságilag megéri belevágni egy ilyen procedúrába? (sztori alább)

Figyelt kérdés

Kb.9 vagy 10 évvel ezelőtt (annak az 1 esztendőnek nem hiszem, hogy túl nagy súlya, érdemi jelentősége lenne a sztori szempontjából) megkeresett egy helytörténész-író, hogy ki akar adni egy könyvet, és ehhez keres angolos, illetve németes szakfordítót. Az angolt elvállaltam, a németre szereztem embert. A fordítás elkészült(mindkettő - az angol is és a német is), a fizetséget megkaptam én is és a németes kolléga is. A könyv megjelent, én kaptam belőle 3 pld-t, a németes kolléga speciel - ezta napokban megtudtam -egyet sem. (Ciki). Ez kb. 2006-2007 tájékán volt.

Szó volt folytatásról, de az élet közbeszólt: a szerző meghalt.



A szerző - a könyv szerzője - bár ígért példányt mindkettőnknek, de csak egyikünk kapott a könyvből(én, 3-at), bár talán a sztori szempontjából mindegy.


A kérdést azért tettem fel, mert 3 napja kaptam egy e-mailt a Magyar Szak- és Szépirodalmi Szerzők és Kiadók Reprográfiai Egyesülete(MASZRE), mely szerint ők kiderítették(hogy honnan, azt passzolom), hogy a könyv után ún.reprográfiai jogdíjra tarthatok, ill. tarthatunk számot.


Ehhez ki kell tölteni egy regisztrációs lapot, amihez kapcsolódóan több kérdésem lenne feléjük, de mindenekelőtt szerintetek létezik ilyen, hogy 10 év után ők jelentkeznek maguktól, hogy fizetni akarnak? Hol voltak eddig?


Ja, a sztorihoz hozzátartozik, hogy a levelükben szerepel, hogy az OSZK-tól - Országos Széchenyi Könyvtár, Budapest - kapták az értesítést



#könyv #könyvkiadás #OSZK #reprográfiai jogdíj
2017. febr. 12. 16:09
 1/3 Alain Delon ***** válasza:
Ha nem kell a pénz, akkor ne vágj bele.
2017. febr. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"létezik ilyen, hogy 10 év után ők jelentkeznek maguktól, hogy fizetni akarnak?"


Nem létezik. Erről nincs is szó. Miért fizetne neked az említett gittegylet?

Itt arról van szó, hogy bizonyos törvényhely alapján neked jár x összeg. Ezt a nevezett gittegylet behajtja (ezért kell a regisztrációd) és a pénzből levonja a maga kis jutalékát.

Ez afféle artisjus 2.0

2017. febr. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, létezik. Ugyanez az egyesület ismerősömnek 36 ezret fizetett. Ugyanígy keresték.

Lehetséges hogy vontak le előtte maguknak jutalékot, sőt nyilvánvaló, de ennyi volt a nettó átadott összeg.

2017. ápr. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!