Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bírói műhiba megállapítása...

Bírói műhiba megállapítása tárgyában lehet e erre alapozva keresettel élni?

Figyelt kérdés

2002 évtől a munkáltatóm általi egészségkárosításának eredménye képen rokkant nyugdíjas vagyok, ezt a tényt a munkaügyi bíróság figyelembe sem vette,a keresetemet elutasította mondván hogy nem bizonyított a rokkant nyugdíjazásom. Ez nem igaz mert a rokkant nyugdíjazásomat igazoló OOSZI véleményéből ez kitűnik. Sőt ezt a jogerős ítéletet a jogerőre emelkedést követően küldte meg az eljáró első fokú bíróság további esetleges felhasználás céljából. Mivel jogerősé vált az ítélet ezért fellebbezni nem tudtam, viszont a bírósági panasznapon szereztem arról tudomást hogy ez ügyben perújítással élhetek, hivatkozzam arra hogy a perújítási lehetőségemről a bírósági panasznapon szereztem tudomást. a Perújítási kérelmemet elkésettségre hivatkozva elutasította a bíróság. majd újabb OOSZI vizsgálatával új per indítottam munkaadóm ellen az elvárható átlagkereset és a rokkant nyugdíjam

igényére. Egy évig folyt az eljárás majd ezt követően a bíróság egy másik bíróságra küldte meg a keresetemet arra hivatkozva hogy nem Ő az illetékes bíróság eljárni ez ügyben. Másfél év múlva megállapította a bíróság hogy mégis csak Ö az illetékes eljárni a korábban becsatolt keresetem elbírálására, egy másik bíró urat jelöltek ki az

eljárásra. közben én a keresetem egy részének a megszűnését bejelentettem a T. bíróságra. az első tárgyalásom személyesen megjelentem, alperes nem volt

jelen, kértem a T bírót hogy ez esetben kérem a bírói utalvánnyal a keresetemnek a helyt adását. a bíró e kérésemnek nem adott helyt mondván hogy alperesnek nem kötelessége e jelen perben megjelennie, mert ez a tárgyalás arról szól hogy kérem e a per megszűnését, kértem sőt a fellebbezésemről is lemondtam. Erre a bíróság a teljes keresetemet megszüntette. Kérdezem a fenti esetben élhetek e a bírói műhiba megállapításának keresetével? Amely 2002. évtől van folyamatban máig is. Vagy milyen jogorvoslati lehetőséggel élhetek a fenti eljárások ellen? Köszönöm a válaszokat.


2017. febr. 18. 18:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hol van itt a "bírói műhiba": (Főleg, hogy ilyen fogalom nem létezik, mint ahogy "bírói utalvány" sem. Gondolom, itt a bírósági meghagyásra célozhattál...)


Én ebből azt látom, hogy te voltál képtelen normális keresetet előterjeszteni, és nem volt annyi eszed, hogy ügyvédhez fordulj segítségért.

2017. febr. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat! Igen én kérdeztem rosszul.Ha az első tárgyalást az alperes mulasztotta el, és korábban írásbeli védekezést a keresetre nem terjesztett elő, a bíróság a felperes kérelmére a kereseti kérelemnek megfelelően bírósági meghagyást bocsát ki vele szemben, egyben a felperes költségeinek a megfizetésére is kötelezi. Kérdésem az most hogy az alperesnek mindenféle képen meg kell e jelennie az első tárgyaláson? Kimentésére semmilyen igazolást nem csatolt be hogy a tárgyaláson nem tud megjelenni.Kérésemre a bíró azt mondta a tárgyaláson hogy alperesnek az új törvény alapján nem köteles a tárgyalásokon megjelennie ezért az elsőn sem köteles. Mi a véleményetek erről?
2017. febr. 19. 16:38
 3/11 anonim ***** válasza:

Nincs semmi véleményünk róla, és nem is lehet, mert nem ismerjük az ügyet, a te leírásod meg meglehetősen zavaros.

Menj el egy ügyvédhez.

2017. febr. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ügyvédhez? Azzal kezdi hogy 280.000 Ft ot tegyek le neki majd azt követően átnézi az ügyet.Nos az ügyvédek egy zseb metszők akik jól lefejik ügyfeleiket, aztán a peres eljárásban a bíróval hármasban eldöntik az ügyet. Sajnos ma ez az igazságszolgáltatás a jelen Kormány hatására.
2017. febr. 22. 09:28
 5/11 A kérdező kommentje:
Óriási tévedés mert igen hogy léteznek Bírósági Műhiba perek. Ha ezt egy független bíróság megállapítja a felperes keresetének helyt adva a kártérítéseket a keresetben foglaltaknak megfelelően ki kell fizetnie az alperesnek. A bírókat fegyelmi felelősségre vonás alá fognak kerülni.
2017. febr. 28. 17:41
 6/11 anonim ***** válasza:

Köszönöm, hogy ügyvédként tőled kellett megtudnom, hogy a bíróval "hármasban" (ki a harmadik!?) szoktunk döntéseket hozni; én ezt eddig nem vettem észre.

És még sosem kértem előre 280.000,- Ft-ot semmire, de ezek szerint mostantól így kell tennem. :D


Jézusom, Kérdező, te beteg vagy.

2017. febr. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Egyébként arra akartam rámutatni, hogy a "bírói műhiba" egy laikus, nem pedig jogi kifejezés.

De nyilvánvalóan nincs annyi eszed, hogy ezt felfogd.

2017. febr. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

KERESET BÍRÓSÁGI JOGALKALMAZÁSI HIBA „BÍRÓI MŰHIBA” MEGÁLLAPÍTÁSA ...

[link]

Jelen kereset a Magyar Köztársaság Alkotmánya és hatályos jogszabályok ... ítéletben rögzített, beazonosítható bírói jogalkalmazási hiba – bírói műhiba –.

2017. márc. 1. 07:37
 9/11 A kérdező kommentje:
Sajnos Pécs környékén az ügyvédek 250000 Ft ot kérnek a peres eljárásokra a szerkesztett megállapodásukban. Tisztelt választ adó ügyvéd. Ön nem tudja azt hogy a perben ki a harmadik fél?! Nehezen tudom elhinni ezt. Egy perben három félnek kell hogy legyen, A bíró Felperes Alperes jogi képviselőjük.
2017. márc. 1. 07:43
 10/11 anonim ***** válasza:
Értem, szóval akkor az ellenséggel is összejátszom. Oké.
2017. márc. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!