Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fel szeretném jelenteni az...

Fel szeretném jelenteni az önkormányzatot. Van erre lehetőségem?

Figyelt kérdés

Szóval kiküldték a kommunális adó csekket, be kell fizetnem 3 autóra az adót. Ugyanakkor múlt évben mikor fizető parkoló lett az utcánk csak 1 autóra adtak ingyen parkolóbérletet.. amikor jeleztem, hogy én 3 autóra fizetek kommunális adót elutasítottak, szerintük csak 1 autó parkolhat ingyen a többire 70-70 ezer forintot kell fizetnem amennyiben a házam előtt kívánok parkolni.


Diszkriminál az önkormányzat, elvárja, hogy 3 autó után adózzak, de csak 1-et ismer el parkolási törvény szerint. Jogtalannak érzem befizetni még ha 9 ezerről is van szó.


Azt mondták ezek a minősíthetetlen emberek, hogy ha nem testszik, hogy 70 ezer/ autó adjam el, meg mégis minek nekem 3 autó... én mondtam ,hogy mindhárman munkába járunk kik használják... szerintük ez nem normális.


2017. febr. 26. 16:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Imádom mikor ilyen nagy szavakkal dobálózunk, hogy "diszkriminál"...


Itt semmi diszkrimináció nincs. Valószínűleg úgy volt a rendeletben, hogy egy háztartás egy autóra kaphat ingyen parkolást. Akkor viszont ennyi a történt. Szóval marad, hogy fizetsz.


Egyébként meg tedd össze a két kezed, elég sok helyen egy autónak se adnak ingyen parkolást, hiába laksz ott.

2017. febr. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Akkor ez tényleg az őskor... szánalmas ez az ország. Vagyis nem az ország hanem a gondolkodás.


Van olyan hely ahol nem kapsz kedvezményt lakóként ? Nekem ez az egy autós dolog is felháborított. Kell nekik a pénz a semmire, még csak nem is őrzik a parkolót...


Amikor megtették, hogy lakóövezetünket beparkolóórázták felíhavtam ismerősöm aki künn él Hollandiába, ott se szeretik az autókat, de annyi parkolóbérletet biztosítanak nekik amennyire fizetnek ottani adót...

2017. febr. 26. 19:16
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Valszeg azért lett fizető parkoló, mert túl sokan parkoltak, és csökkenteni kellene az ott lebzselő autók számát. Teljesen értelmetlenné tenné az egészet, ha emberenként három autó parkolhatna ingyen. Különben mi a francért kell egyszerre három autóval ott parkolnod?
2017. febr. 27. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy az önkori rendelete nem tetszik Neked, még be kell tartanod...ha továbbra is ott akarsz parkolni.


EZ NEM FELJELENTÉSI OK!


Semmilyen büntető vagy szabálysértési tényállást nem valósított meg az Önkori, márpedig a FELJELENTÉSHEZ erre lenne szükség.


Te a rendeletet sérelmezed....

Jogilag ezzel nem tehetsz semmit, mert nincs jogsértés.

Az önköri nem köteles tolerálni, hogy ahány autód van, annyi engedély járna Neked.


Örülj, hogy egyáltalán egy darab engedélyre jogosult vagy, mert sok önkormányzatnál még ennyit se kapsz.

2017. febr. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%

"Akkor ez tényleg az őskor... szánalmas ez az ország. Vagyis nem az ország hanem a gondolkodás."


Ez sajnos így van és ezt nálad venni észre a legjobban.

Az önkormányzat jogi személy. Feljelenteni csak természetes személyt lehet.

A többit már elmondták előttem.

2017. febr. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Akkor az államot se lehet feljelenteni... oké...


Amúgy fel lehet.


Nade, kérem! Gépjárműadót viszont bekérik májusig 3 autóra.


Minek nekem 3.... mert a feleségem,fiam,én autóval járunk dolgozni. Nem akarok az interspárig elmenni ingyen parkolni talán, kicsit kényelmetlen lenne....


Nekem a munkámhoz kell az autó ugyanis autóhoz vagyok kötve. Fiam is, sőt neki időre kell teljesíteni.. Feleségem meg viszi Lányomat suliba, megy dolgozni, vásárolni és a suliba vissza... én napi 100 km-t megyek fiam 200-250 km-t feleségem csak napi 30 km-t. Sőt van egy vésztartalék autónk ha bárkinek is elromlana... na az a garázsba áll. Próbáltuk már, hogy feleségem tömegközlekedéssel jár. 7 óra helyett 5-kor kéne kelni és 5 óra helyett 8-re érne haza mivel a menetrend olyan. Én egyértelműen nem tudnék tömegközlekedéssel járni, se gyalog... vicces lenne most se értem volna haza a pénteki munkából. Fiamról meg nem is beszélek...


És ezzel az utcában nem is mi vagyunk egyedül, van akinek a lánya naponta jár el egyetemre autóval, ő ugyancsak 2 átszállással tudná megoldni a napot, és az 1 óra helyett lenne 2...

És azért parkolok a ház előtt mert máshol is fizetős, ahol meg nem ott életveszély hagyni az autót.

És mielőtt jönne " háde pont parkoló időszakban nem vagy otthon" ja igen... 6 ig büntetnek, (épp most büntettek meg egy autós).. és szombaton nem megyünk sehová, akkor is büntetnek... stb.

2017. febr. 27. 17:15
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: Lesz...juk!
2017. febr. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az adót azért kérik be, mert az autó adóköteles. Ha három autód akkor háromszor fizeted. (igazából kiderült, hogy 4, de akkor a negyedik után miért ne fizetsz adót, ha folyton azzal jössz, hogy 3 után fizetsz? Szóval Jedi képességeimnek hála érzem az Erőben, hogy történed körüllengi az Erő Sötét Oldala és valami kamu van a sztoriban)


Az meg hogy az egy önkormányzat engedi, hogy egy háztartás egy autót ingyen parkoltasson szimpla jófejség, és megsüvegelendő lépés.

Ne várjuk már el, hogyha Sanyi bácsinak van 5 Suzukija, mind az ötöt ingyen parkoltassa.

2017. febr. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ja a negyedik? az a feleségem nevén van :) 4. autóért büntetett volna 25%-al a biztosító. Ezért inkább feleségem nevére ment ő a tulaj is meg a biztosítás is. :)


Nade, a fizető parkoló a lakók érdekeit veszi, és elég komplikált dolog, mert azzal a 300ft/órával mint szimpla igénybevevő, fizeted a környezetvédelmi hozzájárulást, a út tisztaságát. Legalábbis ezt mondják... na ott bukott meg a történet, lakók... gondolkozzunk... életvitel szerűen ott élő egyének.. ők nem csak ott élnek, eljárnak élőhelyükről, munkába,suliba,boltba... mi van most? 21. század.. nem lóval járnak.. általában a belvárosiak ( főleg a mi környékünkről-már bocs-) nem is tömegközlekedéssel.. hanem autóval..


Lényegre térve nekünk lakóknak kéne a biztonságos parkolást megkönnyíteni. Igenis engedni kell Sanyi bácsinak az 5 Suzukit, ha Ő utánuk fizet adót, akkor ne mondjuk meg hány legyen parkolási törvénybe..

Netán attól félnek, hogy az 5 Suzukival rendelkező Sanyi bácsi összeveszik velem a parkolóhely miatt? Nem fog, max. 27 méter kell neki, nekem 18m. Rég kiszámoltuk már.. ha az összes nevünkön lévő autót mi lakók egymás mögé állítanánk biztonságosan csak a fél utcát foglalnánk el. Helyette csak 10 autó kapott bérletet...

2017. febr. 27. 19:59
 10/10 A kérdező kommentje:
Ma 18:15. Nem értem... lesz juk? Lyuk az ly... Nem is beszéltem lyukról, kiskapura gondolsz? Lesz kiskapu? Mi?
2017. febr. 27. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!