Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a teendő ha drogot találok...

Mi a teendő ha drogot találok a házamban, vagy a cuccaim között (és egyértelmű hogy drog, mivel a lisztet nemszoktát 20g-os adagokban kimérni)? (És nem én vettem, meg semmi közöm nincs a cucchoz)

Figyelt kérdés
Ki kell dobni a kukába? Vagy be kell vinni a rendőrségre?
2017. febr. 12. 11:22
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Rendőrségre vinni a legostobább választás, akkor aztán mentegetőzhetsz évekig a sitten.Azt hiszem, hogy erre nincsen hivatalos állai rendelkezés, tehát mindenki a saját fantáziájában bízhat csupán.
2017. febr. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Próbálj rájönni hogy került a cuccaid közé. Lehet hogy valaki rosszat akart neked, bajba akar keverni. Egyszerűbb ha lehúzod a vécén zacskója nélkül, nehogy elduguljon, mivel a rendőrségen mire kiderülne hogy ártatlan vagy, sok mindenen mennél keresztül. De lehet hogy valaki tréfából lisztet csomagolt be neked. A port könnyedén le lehet folyatni vízzel egy lefolyóban is.
2017. febr. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hivatalosan értesíteni kellene a rendőrséget, ugyanúgy, mint amikor szemtanúja vagy egyéb bűncselekménynek.


A legegyszerűbb megszabadulni tőle, nem is biztos hogy tudnak vele kezdeni valamit. Ha nagyon szíveden hordozod a témát, vagy szerinted valaki szándékosan rakta oda és van is rá tipped, akkor érdemes felhívni/írni egy ingyenes jogi tanácsadónak, aki foglalkozik ilyenekkel.

[link]

2017. febr. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%

Az a legjobb, ha a rendőrséget értesíted.

A két első válaszadóra nem igazán érdemes hallgatni, mert lövésük nincs a lehetséges következményekről.


1. Aki a rendőrséget értesíti, hogy drog került hozzá valamilyen módon, azt azért nem fogják helyből meggyanusítani. Alapja sem volna ennek, meg a drogteszt is negatívra sikeredne.


2. Azonban ha eltünteted, akkor az, aki odacsempészte, nyilván újra megpróbálja ezt, esetleg úgy, hogy rendőrt hív rád, mielőtt megtalálnád a drogot és akkor valóban elképzelhető gyanusítás a rendőrség részéről.

2017. febr. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Mert most ha beviszem a rendőrségre, csak nem gondolják hogy én valami drogkereskedő vagyok, mivel akkor miért vinném be? (Ha meg kereskedés ügyében vádat emelnek ellenem, ahhoz bizonyíték is kell és ez még nem elég ahhoz, esetleg csak drog tartáshoz elég)

A WC lehúzni. Az mondjuk egy jó megoldás, csak hogy a drog bekerül a víz hálózatba, az nem okoz-e problémát más embereknek? Tehát ki tudják-e szürni a központi rendszernél [tehát ha más megnyitja a csapot akkor nem fog-e drogot inni]?

De ha beviszem a rendőrséghez és elmondom hogy találtam és nem tudom hogy ki rakta bele a cuccaim közé, akkor lehet hogy nem néznek ki rosszat belőlem, mivel ki az a h*lye aki x mennyiségű cuccot csak úgy beszolgáltat? Illetve végeznek rajtam egy drogvizsgálatot (90napra visszamenőleg megtudják állapítani, hogy fogyasztó vagyok-e) és ott is kiderül hogy nem fogyasztok (ami már engemet igazol), illetve hazugságvizsgálót lehet kérvényezni? (Mivel ha a hazugsávizsgálóval is kiderül hogy nem hazudok [nagy százalék esély van rá], akkor csak nem vádolhatnak meg még drogtartással sem.)

2017. febr. 12. 12:47
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem olvastam még a 4#-est a kommentem előtt még nem jött meg.
2017. febr. 12. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!