Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy sötét erdőben három...

Ha egy sötét erdőben három maszkos ember körbe vesz, onnantól kezdve mi számít jogos önvédelemnek részemről?

Figyelt kérdés
2017. márc. 12. 11:38
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
#18 egy szóval nem mondtam, hogy feljelentenélek.. én annyit mondtam, mi történne, ha használnád.
2017. márc. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 Amarok Tonrar ***** válasza:

Berger, ez mind szép és jó, de ha azzal megvágsz valakit, akkor pontosan ugyan az történik, mintha egy steril késsel tetted volna. A támadó vagy feladja és elszalad (amihez néha egy vajkés is elég), vagy bepöccen és akár a saját késeddel felnyit köldöktől garatig. Aztán besétál a kórházba és a vérmérgezésed el van intézve. Esetleg teszi ezt ellentámadás nélkül, te meg pisloghatsz, hogy perbe fogtak elég súlyos vádakkal. A te módszered nem önvédelem, hanem provokatív agresszió, nem tesz különbbé a támadódtól. Azt állítod tanultál önvédelmet. Érdekes módon ott direkt azt tanítják, hogy hogyan úszd meg a konfliktust sérülés és harc nélkül, csak akkor fordulva tettlegességhez, ha tényleg nincs más mód.


Kérdező, bár a példád fiktív, akkor is egy csomó feltétel módosít azon, mit is tehetsz. Például mit keresel te egyedül egy sötét erdőben. Van-e a támadóknál fegyver, megfenyegetnek-e, stb. Simán előfordulhat, hogy csak idióták és rád akarnak ijeszteni. Ha te erre torkon szúrod az egyiket, a másik kettő pedig az utolsó vércseppet is kiüti belőled, az már megint más. Hurcolászhatsz legális önvédelmi "kellékeket" (fegyvernek nem nevezném), vagy ha nagyon muszáj, erdőben nem túl nehéz találni egy darab fát, amivel kicsit több esélyed van, de ahogy az ő esetleges támadásuk büntetendő, úgy a tiéd is.

2017. márc. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
22# Szerintem te elvagy tévedve. Szerinted én késsel a kezembe járkálok az utcán, meg a legkisebb inzultusokat is ezzel oldom meg??? Akkor nem fogtad fel amit írok... csak a legvégső esetben használnám amikor a kiabálás, segítséghívás meg semmi nem használ és nyíltan az életemre törnek vagy meg akarnának erőszakolni, és ha valaki az életemre tör marhára nem fog érdekelni mit kapok a bíróságtól ha megszúrom és belehal. Ugyanez van a nemi erőszakkal, senkitől nem tűröm hogy ezt megtegye, én nem fogok egy egész életet leélni lelki nyomorékként azzal a tudattal hogy ez megtörtént. Persze ha bűneset van akkor értesítem én is a rendőrséget, vagy kiabálok vagy másként segítséget hívok vagy valami, de ha ezek nem működnek, mert mondjuk egyedül lennék egy erdő közepén maszkos emberekkel akik körülfognak, igenis meg fogom szúrni gondolkodás nélkül ha valaki ezzel a két dologgal közelit felém, van bennem ennyi életösztön. Persze olyan vicces hogy ezután még én lennék az utolsó szemétláda ahogy a drágalátos Kérdezőtől levettem, de akkor sem érdekel.
2017. márc. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 Amarok Tonrar ***** válasza:

#23 Akkor miért ez volt a legelső reakciód a kérdésre?

"Én biztos az életükre törnék bármilyen módon, nem érdekelne semmilyen büntetés."

Ez nem azt mutatja, hogy csak a legvégső esetben.

2017. márc. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Erika, ha olyan szép vagy, mint amilyen okos, nem nagyon kell nemi erőszaktól tartanod. :)
2017. márc. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

"Akkor miért ez volt a legelső reakciód a kérdésre? "


Azért mert ha egy sötét erdőben 3 maszkos ember vesz körbe engem mint nőt, azok szerinted mit akarhatnak?? Kb 99% eséllyel vagy nemi erőszakot, vagy gyilkosságot, vagy elrablást. Egyiket se fogom tűrni. És egyébként mi a franc legyen a reakcióm egy kihalt és sötét erdőben, hogy tudnék bárhogyan is segítséget hívni?!

2017. márc. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Röviden annyi, hogy nem okozhatsz aránytalan hátrányt a támadóddal szemben. Jogos védelemnek hívják egyébként.
2017. márc. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 árokpart ***** válasza:
Ne vicceljünk már! Ha tényleg 3 maszkos támadó támad meg ott már szinte bármit tehetsz , mert annyira egyértelmű a szándék, hogy ilyen esetben nem kell már nagyon az arányosságot nézni. Ugyanis egyértelmű az elkövetők felől a szándék. Biztosan nem udvarolni szeretnének maszkban. Kérdező te meg milyen alapon fenyegetőtől. Kérdezted itt elmondják, hogy ők mit csinálnának. Egyébként elárulom, hogy egy beírás miatti feljelentéseddel a kutya nem foglalkozna. A hatóságok nem így működnek és nem a netet figyelik.
2017. márc. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim válasza:

Kérdező csakmert valaki grafitot és patkány kakát ken a késére az nagyon nem egy biológiai fegyveres terrorista :DDD

Beteg az igaz de ettől nagyon messze áll :D Ha egy ilyennel bemész a kapitányságra tuti rajtad röhögnének egész nap :D

2017. márc. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

"Ne vicceljünk már! Ha tényleg 3 maszkos támadó támad meg ott már szinte bármit tehetsz , mert annyira egyértelmű a szándék, hogy ilyen esetben nem kell már nagyon az arányosságot nézni. Ugyanis egyértelmű az elkövetők felől a szándék. Biztosan nem udvarolni szeretnének maszkban. Kérdező te meg milyen alapon fenyegetőtől. Kérdezted itt elmondják, hogy ők mit csinálnának. Egyébként elárulom, hogy egy beírás miatti feljelentéseddel a kutya nem foglalkozna. A hatóságok nem így működnek és nem a netet figyelik."


"Kérdező csakmert valaki grafitot és patkány kakát ken a késére az nagyon nem egy biológiai fegyveres terrorista :DDD

Beteg az igaz de ettől nagyon messze áll :D Ha egy ilyennel bemész a kapitányságra tuti rajtad röhögnének egész nap :D"



Csak nektek nem esett le, jófej leszek, elmagyarázom: Erika először kíváncsi volt a kérdésre, majd miután nem értettem vele egyet, rögtön mocskolódott, hogy biztosan én is emberrabló vagyok. Én is tudok fideszes stílusban rágalmazni. És de, a hatóságok egyébként figyelik a netet.

Egyébként privát üzenetekben könyörgött Erika, hogy ne jelentsem fel :D

Eleinte vicces volt, de már le is tiltottam annyit zaklatott...

2017. márc. 20. 11:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!