Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Erkölcsi bizonyítvány?

Erkölcsi bizonyítvány?

Figyelt kérdés
egítségüket kérném.2010.Jun.2 napján emelkedett jogerőssé az ítélet ami 8 hónap fiatalkorúakfogházára ítéltek 2 évre felfüggesztve.Namost a felfüggesztett végétől számítva van az 5 év vagy az ítélet napjától számítva az elévülés? :/ illetve 2013 okt.3 án volt garázdaság vétsége 90 óra közérdekűmunkára ítélet .Most akkor nem fogom megkapni az erkölcsi bizonyítványom???

2017. márc. 20. 21:10
 1/5 A kérdező kommentje:
"Ha valaki például gyanúsítottja egy bűncselekménynek, akkor bűnügyi nyilvántartásba ugyan bekerül büntetőeljárás alatt álló személy, de az erkölcsi bizonyítvány szempontjából lényeges bűntettesek nyilvántartásába csak akkor, ha jogerősen elítélik" na most jogerőre emelkedés az jogerősen ítéltek el vagy a letöltendőt jelöli?
2017. márc. 20. 21:14
 2/5 A kérdező kommentje:
'A törvényi mentesülés egy idő után magától (a törvény erejénél fogva) beáll. A mentesülés ideje felfüggesztett szabadságvesztés esetén a próbaidő leteltének napja, letöltendő szabadságvesztés esetén pedig a büntetés hosszától függ. (Legenyhébb esetben három, legsúlyosabb esetben tíz év)' itt ha jól értelmezem és nem ítéltek el letöltednőre a felfüggesztett ideje amikor letelt akkor már lejárt az időtartam ezután már kaphatok? :)
2017. márc. 20. 21:15
 3/5 A kérdező kommentje:

jó megvan értelmeztem.

mivel felfüggesztettről volt szó annak leteltekor lejárt,de mi a helyzet a garázdaságommal?

2017. márc. 20. 21:22
 4/5 A kérdező kommentje:
az meg elméletileg az ítélet jogerőre emelkedésekor amikor megkaptam a közmunkát mentesültem. én már nem tudom :/
2017. márc. 20. 21:31
 5/5 anonim ***** válasza:

1) ítélet napjától számít az elévülés

2) ez a garázdaság 3 év alatt évül el, ergo már tiszta lesz az erkölcsi

2017. márc. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!