Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Torrenttel drága szoftvereket...

Torrenttel drága szoftvereket töltöttem le magáncélra, bűncselekvényt követtem el?

Figyelt kérdés

A Piratebay oldalon találtam egy csomagot, mely egyben 3 db adobe programot tartalmaz, és azt töltöttem le uTorrentel. A fájlokat nem ismerte fel a számítógépem, így egyáltalán nem tudtam telepíteni. Töröltem, és a letöltés után töröltem a letöltött torrent fájlt is.

Olyasmit olvastam, hogy 500 000 ft alatt magán célra való letöltés nem bűncselekmény. Azonban a 3 program ára összesen kb 600 000 ft. Akkor most mi lesz. Szoktak büntetni? Ha büntetnének mikor tudom meg? Sajnos mikor letöltöttem, azt hittem, hogy magán célra való letöltés nem bűncselekmény, és csak most olvastam az 500 ezres határt.



2017. márc. 24. 01:38
 1/7 anonim ***** válasza:
24%
A törvények nem ismerete nem mentesít a betartásuk alól.
2017. márc. 24. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
tudom, ha mentesítene, nem is kérdezném
2017. márc. 24. 02:24
 3/7 anonim ***** válasza:

Bűncselekmény,de a megtűrt kategória.

Ha csak otthon,magán célra használod,akkor rendben van,senki nem fog hozzád bekopogtatni,hogy ellenőrizze,mi van a gépen.

2017. márc. 24. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Ídőközben eszembe jutott még valami. A csomag csak 7 napig használható demóverziókat tartalmazott, amik eleve ingyenesek, plusz ugye a crackeléshez szükséges fájlokat. Letöltöttem, viszont nem crackeltem. (semmit sem tudtam megnyitni mert dmg fájlokat kaptam.) Akkor ezek alapján valóban követtem el bűncselekményt jogilag?
2017. márc. 24. 03:20
 5/7 A kérdező kommentje:

"senki nem fog hozzád bekopogtatni,hogy ellenőrizze,mi van a gépen."

nincs a gépen, mert töröltem. És nem is telepítettem. Elvileg egyébként vissza tudná valaki ellenőrizni, hogy mi volt letöltve a gépre?

2017. márc. 24. 03:23
 6/7 anonim ***** válasza:
Persze. Egyébként figyelmedbe ajánlom, hogy mikor letöltesz közben feltöltés is megy (így működik a torrentezés), azaz helyből illegális a dolog, semmiféle 500k-s határ nem játszik.
2017. márc. 24. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Programok esetében nincs olyan, hogy "magán célra való letöltés".

DMG kiterjesztés (általában) MAC lemezképfájl. Hogy épp nem használtad/tudtad használni az már senkit se érdekel (bár itt nagyon az se, hogy letöltötted, de ez már más dolog).


Amúgy pedig ne csinálj olyanokat, amikhez nem értesz. Németországban ezért már postáznának is egy kövér csekket.

2017. márc. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!