Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valakit felveszek videóra,...

Ha valakit felveszek videóra, hogy többször bántalmazza a macskáját és kutyáját, hogy legyen bizonyítékom rá, akkor utána feljelenthet engem személyi jogok sértése miatt?

Figyelt kérdés
Mert ugye az engedélye nélkül készítettem róla felvételt.Az a baj hogy a macskán ténylegesen nem látszik sérelem, a félelmen kívül annak ellenére hogy belerúg, földhöz vágja stb. És ha csak úgy feljelenteném kellene valami bizonyíték nem?

2017. márc. 25. 10:52
 1/9 anonim válasza:
Ha felakarod jelenteni kell bizonyíték. De ha van videó akkor az szerintem elég bizonyíték lehet.
2017. márc. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem még nincs.Mert azzal én nem személyi jogot sértenék?Mivel nem engedte meg hogy felvételt készítsek róla.És félek hogy utána engem is feljelentene.
2017. márc. 25. 10:58
 3/9 anonim válasza:
89%
Nyugodtan vedd fel, csak bizonyítékot akarsz..ezért nem fognak feljelenteni lool...
2017. márc. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ja és hozzá tenném, a szomszédomról van szó.Aki szó szerint ellopta a macskámat.Mivel kinti macska és az udvar egymás mellett van.És amilyen szelíd,barátságos macska volt most már nem lehet megközelíteni sem mert annyira meg van félemlítve.
2017. márc. 25. 11:00
 5/9 anonim ***** válasza:

Ne itt tedd fel a kérdést, van törvénnyel foglalkozó része is az oldalnak, ott azért jobban fogják tudni hogy fel jelenthet e.


https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog


De egyébként itt Magyarországon az állatoknak nincs sok joguk. Legjobb esetben is kap egy pénzbírságot.

2017. márc. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Szimeon ***** válasza:
Szerintem felveheted, csak nem teheted nyilvánossá. Ha felveszel egy bűncselekményt és azt a rendőrségnek mutatod be, az nem járhat hátránnyal.
2017. márc. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
De te szoktál nézni híradót? rengeteg állatknzásról, verekedésről, utcán, metrón történtekről mutatnak be még nyilvánosan is mobilvideókat. Nem kell az engedély, aki leadja kitakarja az arcát ennyi.
2017. márc. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7 Igen én is így gondoltam de valmelyik nap pont erről beszélt nekünk egy tanár és pont a híradót hozta fel példaként, hogy a híradóba is meg amiket feltesznek netre is hogy valaki felvett mondjuk egy kirablást utána aki felvette azt lehet visszaperelni és akár még kétszer jobban megbüntetik mint amit a bűnkövető kap.
2017. márc. 25. 19:53
 9/9 anonim ***** válasza:
A tanárod hülye. Kérd meg soroljon a tiédhez hasonló híradóban leadott, a facebookra meg a youtubera feltöltött videókkal kapcsolatos folyamatban levő vagy már lezárult pereket.
2017. márc. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!