Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Volt nejem feljelentett...

Volt nejem feljelentett tartási kötelezettség elmulasztásáért. Mik a kilátásaim?

Figyelt kérdés
1 közös gyermekünk van. 5 hónapja nem fizettem, mert a munkahelyem megszűnt, de ezt a legtöbb helyen nem veszik figyelembe,mert papiron még nem lett felszámolva a cég teljesen. Ilyenkor mi a teendő? Mivel nincs pénzem, így ügyvédet sem tudok felfogadni, a kirendelt védő meg úgy tudom többnyire semmit sem ér.

2017. márc. 25. 15:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
41%

Büntetőeljárás indulhat ellened, ami során, ha megállapítják a bűnösségedet, büntetést szabhatnak ki veled szemben. Illetve nyilván az elmaradt összeget is ki kell fizetned az éppen aktuális összeggel együtt.

De most már meg ne haragudj, de szerinted egy gyerek nem kerül pénzbe? Azt mondod, nincs munkahelyed. De van egy gyereked, akinek meg az ellátásáról gondoskodni kell. És hidd el, hogy anyukának egymagának biztos nem egyszerű. Ketten vállaltátok annak idején, tehát a te felelősséged is gondoskodni róla.

Amúgy meg férfi vagy, nem kell a csodára várni, menj el segédmunkásnak, vagy napszámba, most már beindul a szezonja és fizesd ki szépen azt a gyerektartást!

2017. márc. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs rá módom. Nem is vállalhatok fizikai munkát, mert levagyok százalékolva betegségek miatt. Az eddigi munkámat is csak részmunkaidőben végeztem napi 6 órában irodában. Amúgy nem hiszem, hogy ez az összeg különösebben hiányzik neki, mivel sokkal jobbak az életkörülményei mint nekem, bár tudom, hogy ez nem számít. Ami jár az jár tudom, de jelenleg nem áll módomban kifizetni és kilátásban sincs igazán, hogy mostanában kitudnám.
2017. márc. 25. 16:09
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

Tartás elmulasztásánál nincs kirendelt védő, tehát abban bármennyire "semmit sem ér".

Viszont akár sittre is vághatnak miatta.

2017. márc. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%

"Nem is vállalhatok fizikai munkát, mert levagyok százalékolva betegségek miatt."

Akkor gondolom ellátást is kapsz, fizesd abból!

2017. márc. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Az ellátás amit kapok 28500.-Ft, így abból nehezen tudnék havi 30 ezret kifizetni.


Amúgy, ha tudomásom volna arról, hogy a jelenlegi élettársa törvénytelen dolgokkal is foglalkozik, azt vajon érdemes lenne egy rámenős ügyvéddel feszegettetni? - mármint ha kitudnám fizetni? Mert kaptam egy jogász ismerősömtől olyan tanácsot, hogy ezzel az információval akár vissza is vághatnék ellenük, viszont gondolom bizonyítékokkal is alá kellene támasztanom ezeket a vádakat és ha nem tudom, akár rosszabul is járhatnék ugye?

2017. márc. 25. 18:50
 6/14 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy a jelenlegi élettársa egy igaz vadállat, és ezt nem szimpla féltékenykedésből mondom, hanem ez így van. A prostitúciótól kezdve egy csomó mocskos dologban van benne a keze. Tehát igazából már rég a sitten lenne a helye. Volt nejemmel fényűző életet élnek, megvan mindenük, engem mégis elő vettek a gyerektartás miatt, pedig jól tudják, hgy nincs pénzem és ők többet el játszanak egy nap alatt kártyán mint, az én egyéves jövedelmem.
2017. márc. 25. 18:59
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

márne haragudj de mennyi a gyerektartás? 5000 vagy esetleg 10000?


Mellesleg, ha tényleg olyan sz...r az életed, akkor kérheted a tartás csökkentését.

2017. márc. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%
Ha nincs is ügyvéded be kellett volna adnod egy keresetet a bíróságra, mert így bevasalhatják rajtad visszamenőleg is. A rendőrségen azt nézik elsősorban, hogy szándékosan nem fizettél, vagy önhibádon kívül. Mivel te önhibádon kívül nem fizettél, ezért nem kell büntetőügyre számítanod, de végrehajtás lehet belőle.
2017. márc. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy, ha tudomásom volna arról, hogy a jelenlegi élettársa törvénytelen dolgokkal is foglalkozik, azt vajon érdemes lenne egy rámenős ügyvéddel feszegettetni?"

Persze, mindenképpen. Egyszer lesz egy büntetőügyed a tartási kötelezettség elmulasztása miatt, aztán meg esetleg a hamis vádat súrolnád, hisz bizonyítani nem tudnád, a dolgokat, esetleg feltételezel olyat, ami nem is úgy van, mert ki tudja. Mit akarsz, börtönbe menni?

Fordulj bíróságra és ott amiatt, hogy megszűnt a munkahelyed, csak az ellátásod van, ami annyi, amennyi, arra nézve kérheted, hogy változtassák meg az összeget, viszont az elmaradást akkor is ki kell fizetned.

2017. márc. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Estádio de Felchút ***** válasza:
89%

Koma, ha megcsináltad a kölyköt, akkor felelősséggel tartozol érte. Ha éhen döglesz, akkor is. Nem opcionális.

Ha okos ember lettél volna, akkor nem gyereket csinálsz, hanem kisszéket. De te nem vagy az az okos fajta. Gyereket csináltál, nem én csináltam, nem a szomszéd Józsi, hanem te.

Végrehajtásra számíts.

2017. márc. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!