Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Volt nejem feljelentett...

Volt nejem feljelentett tartási kötelezettség elmulasztásáért. Mik a kilátásaim?

Figyelt kérdés
1 közös gyermekünk van. 5 hónapja nem fizettem, mert a munkahelyem megszűnt, de ezt a legtöbb helyen nem veszik figyelembe,mert papiron még nem lett felszámolva a cég teljesen. Ilyenkor mi a teendő? Mivel nincs pénzem, így ügyvédet sem tudok felfogadni, a kirendelt védő meg úgy tudom többnyire semmit sem ér.

2017. márc. 25. 15:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
10-es jól megmondta az őszintét.
2017. márc. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
A gyermek tartás Polgári törvénykönyv hatálya alá esik, nem a büntető ügyek közé, így kirendelt ügyvéd már hogy a fenébe járna? A másik, hogy hiába jelented egy gyerektartásos ügynél, hogy mivel foglalkozik, ugye mivel szintén az áll fent, hogy ez Ptk-ás ügy, hogy jönne a családjoghoz, pl egy adócsalás, prostitúció?? Gondold majd egy úttal minden bírósági ügyet elintéznek egy kalap alatt? Egy gazdasági bűncselekményt majd egy családjogi fog intézni? Tanácsért az illetékes bírósághoz be tudsz menni, ott van panasznap, ott adnak ingyenes jogi tanácsot. Kettő, arra vigyázz, ha 6 hónapig nem fizetsz elindítják a végrehajtást. Szóval minimum egy havit fizess be, hogy ne legyen egyben 6 hónapod. A munkanélküli segélyből vonni fogják. A rokkantságiból nem. Viszont tényleg menj be és kérj csökkentést. A netjogtár ingyen van amúgy ha van már neted, és inkább a jogifórumon kérdezz, de ne ilyen baromságot, hogy kirendelt ügyvéd stb.
2017. ápr. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"a kirendelt védő meg úgy tudom többnyire semmit sem ér."



Nem azért, de én kirendelt védőként is ugyanúgy képviseltem az ügyfeleimet, mint ha meghatalmazott ügyfél lenne....


Nem tettem, és ma sem teszek köztük különbséget.



Megoldóott az ügy azóta?

2017. dec. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"Az a helyzet, hogy a jelenlegi élettársa egy igaz vadállat, és ezt nem szimpla féltékenykedésből mondom, hanem ez így van. A prostitúciótól kezdve egy csomó mocskos dologban van benne a keze. Tehát igazából már rég a sitten lenne a helye."


...de téged nem az zavar, hogy egy ilyen alak neveli a gyerekedet, hanem az, hogy gyerektartást kell fizetni. szegény gyerek, nem jutott neki egy normális szülő se :(

2017. dec. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!