Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha egy szülő elképzelt egy...

Ha egy szülő elképzelt egy bizonyos jövőt a gyerekének, hogy mit tanuljon, mivel helyezkedjen el, és erre (akár erőszakkal is) ráveszi, de a gyerek kitör belőle és a saját álmai után megy, mennyi idő alatt fogadja ezt el?

Figyelt kérdés

Hozzátenném nem akkora a különbség, mint ha mondjuk a szülő orvost akar a gyerekéből csináltatni de a gyerek meg bolti eladó akar lenni.

Nincs nagy különbség, ugyanazon a karon megszerezhető diplomákról van szó, csak az egyikkel nehezebb elhelyezkedni, és a gyereket ez érdekli.


2016. dec. 30. 14:35
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Ha felsőoktatásról van szó, akkor gyakorlatilag tökmindegy, mert felnőtt emberről beszélünk.


Egyébkként meg emberfüggő.

2016. dec. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem el fogják fogadni, ha látják, hogy a gyerekük a másik diplomával is el tudott helyezkedni, jó állása van, korrekt fizetéssel. Ebben az esetben nem tudom, mit lehet kifogásolni a döntésen, hiszen a gyerek bebizonyította, hogy az általa választott területen is sikeres tud lenni.


Persze ideális esetben már korábban elfogadja a szülő a döntést és támogatja őt a tanulmányai alatt is.

2016. dec. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
94%

Hamar megbékél, amint elérsz valamit. Addig is max csak morog.

Nekem 1.5 év volt, és még 1 évvel később nagy előrelépést értem el., akkor ismerte be, hogy igazam volt.

2016. dec. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
96%
Az ilyen szülő korlátolt és hülye.Remélhetőleg a gyereknek több esze van és azt tanulja,amit szeretne,nem amit ráerőltetnek. Több értelme van annak,ami érdekli, mint egy jó szaknak,amit utál és kín elvégezni(már ha sikerül)
2016. dec. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sok sikert kívánok az elhatározáshoz!!!


Teljesen szülőfüggő.


Ha a szülő azért békétlenkedik, mert a legjobbat akarja a gyerekének, akkor hamar be fogja látni, hogy a gyereke jobban jár, ha követi az álmait. Ez a szerencsés eset, csak várni kell (meg tanulni :D ).


Ha a szülő harci helyzetnek fogja ezt fel, amiben őt legyőzték, mert nem az övé volt az utolsó szó, és így elveszítette a tekintélyét... akkor lehet, hogy soha nem békél meg (teljesen) a helyzettel. Ha erről van szó, akkor mutass tiszteletet, és tisztázd, hogy nem az ő véleményének a semmibe vételéről van szó, csupán ebben találod meg igazán önmagadat, és kérd, hogy bízzon benned és támogasson az utadon.

2016. dec. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!