Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jól tudom, hogy ha bírósági...

Jól tudom, hogy ha bírósági idézést kapok másik településre akkor kérhetem, hogy térítsék az utazási költségeimet? Ha igen, akkor ehhez mit kell tennem?

Figyelt kérdés
2017. márc. 31. 14:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, kérheted. Ha tömegközlekedési eszközzel mész, akkor be kell mutatnod a jegyedet. Ha autóval, akkor pedig az autód forgalmi engedélyét kell bevinned magaddal.
2017. márc. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

vonattal megyek, budapesti átszállással, de ehhez metróznom is kell egyet.

akkor a 2db (retur) metró jegyet is térítik s azt is el kell raknom?

továbbá úgy tudom a menetjegyet megvehetem egybe is vasutállomástól vasutállomásik, a metrózás nem számit.

gondolom érdemes returt venni.

továbbá ugy tervezem, hogy elöző nap indulnék, s budapesten útvonalmegszakitást eszközölnék a MÁV-nál és budapesti rokonoknál aludnék 1 vagy 2 napot s utána onnan indulnék a tárgyalás napján. Ez azért kellene, mert nagyon korai Budapesti vonattal kellene mennem, s nem biztos hogy ha egyenesen otthonról mennék hajnalban akkor elérném. Visszautnál nem tudom hogy lenne, de ilyen hosszu utazásoknál 14 nap van a returjegyel hazajutni.

A kérdésem még az, hogy van közalkalmazotti kedvezmények, összesen évi 12 alkalomra. Köteles vagyok ilyenkor igénybe venni, vagy vehetek 100%-os jegyet hogy a kedvezményem száma ne csökkenjen?


Továbbá ha mindez megvan, hogy megy? Bemutatom a jegyeket s adnak pénzt, vagy meg kell adnom a bankszámlaszámom s arra utalnak vissza?

(A 2 metrójeggyel együtt már 10 000 Ft fölötti összegről van szó)

2017. márc. 31. 15:14
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem láttam még arra példát, hogy a metrójegyet kifizettették volna. De fogod, elviszed, aztán meglátod.

Amúgy meg nem muszáj visszafelé is megvenned a jegyet, ha elmondod, hogy ugyanennyi a visszautad is, akkor kifizetik az odautazásodnak a dupláját.

A jegyet meg be kell vinned a tárgyalásra és odaadnod. És nem vagy köteles igénybe venni a kedvezményes utazási papírodat. Vehetsz teljes árú jegyet is. Meg amúgy is, honnan tudja szerinted a bíró, hogy neked egyáltalán van ilyened? Sehonnan. Szóval senki nem fogja kérni tőled, hogy kedvezményesen utazz.

Ott pedig kiállítanak egy utalványt, ami alapján a megállapított összeget a pénztárban kifizetik neked.

2017. márc. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem érdemes retúrjegyet venni, mert a jegy eredeti példányát bevonják, egyúti odaút jegyeit otthagyod és később a dupláját (ami a retúrnak felel meg) postai úton küldik a lakcímre. Számlás utalást amikor velem volt ilyen még nem tudtak teljesíteni.
2017. márc. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!