Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miről szól a CEU törvény?

Miről szól a CEU törvény?

Figyelt kérdés
Pontosan mi a szövege, vagy mit kér? Semmit nem találok róla, csak azt, hogy mindenki felháborodott, meg tiltakozik stb...., arról semmit, hogy ez mi? Esetleg valaki?

2017. ápr. 4. 20:23
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
100%
A pontos szövegét én sem ismerem, de többek között arról van szó, hogy külföldi egyetem Magyarországon csak a két ország kormánya közti megállapodással működhet, és így is csak akkor, ha az egyetem az "anyaországban" is végez oktatási tevékenységet.
2017. ápr. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
55%

[link]


Bármennyire is nem tetszik, de a 444 összeszedte. Ezt találtam elsőnek.


Amit a fidesznyikek nem fognak fel agyilag, hogy 1 hét alatt átverni egy ilyen törvényt, bármilyen egyeztetés nélkül bárkivel, az szánalmas. Persze, ez nekik tetszik, mert hát itt transznemű liberálisokat nevelnek...

2017. ápr. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
47%
Semmi különös, csak a zsidesz meg a fidióta fidesznyikek megint tettek egy lépést a diktatúra felé. Amint lehet húzok is innen a "hanyatló nyugatra".
2017. ápr. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
96%
2017. ápr. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
54%

#3

Hála az égnek. A Jóisten kísérjen utadon.

2017. ápr. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
23%
A pontos szövege szinte mindegy. A lényege az, hogy be akarják záratni az ország legjobb egyetemét, és kitaláltak valamit amit nem tud majd teljesíteni, aztán pár nap alatt megszavazták. Statáriumszerű törvénykezés. Komcsi tempó.
2017. ápr. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
58%

Az a szövege, aminek eleve lennie kellett volna.


Én inkább azt mondom, hogy szégyellheti magát a kormány -akármelyik is engedélyezte először a CEUt- hogy nem volt eleve feltétel az anyaországbeli oktatás, és az államközi egyezmény.


Mellesleg, miért CEU, ha az USA-ban nem is oktat? Ha csak Mo-on oktat, akkor mi az alapja az angol nyelvű névnek. Ezzel becsapnak engem, ha jelentkezni akarok hozzájuk, hogy amerikai egyetemre jelentkezem.


A magyar kormánynak meg az a feladata, azért vannak megválasztva, hogy ne már nekem kelljen utána néznem, hogy az egyetemek tényleg azok-e aminek látszanak, amilyen nevük van. Én utánanézek a kurzusaiknak, hogy mit tanulhatok ott, és annyi. Ilyen alapon a kínai piacon a zokniárus is indíthat egy egyetemet Kínai Egyetem és kriksz-kraksz kínai név kiírva címen, kínaiul tanítanak, én meg nem is tudom, hogy semmi köze a kínai oktatáshoz hiába tanítják kínaiul a divatos kínai akármiket. Ha pénze van a zokniárusnak egyetemet indítani, a magyar kormánytól akár át is verhet?

2017. ápr. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:
Na igen, sikerült jobban utána járnom. Ez egyetlen ami talán felháborító az egészben, az az, hogy 1 hét alatt vezették le az egészet. Viszont abban egyetértek én is, hogy miért mondja a CEU, hogy Amerikában is elfogadják a diplomáját, amikor amerika nem is hallott még erről az egyetemről. Szerintem evidens, hogy, ha ilyet állít, azt papíron is bekell mutatni(ma mit nem kell lepapírozni?).
2017. ápr. 5. 18:27
 9/48 A kérdező kommentje:
A másik meg, hogy szerintem nem is kéne bezárni, ha ilyen papírja nincsen, csak akkor egyszerű magyar egyetem legyen, és ne állítsa, hogy ő mekkora sztár amerikai diplomát ad...
2017. ápr. 5. 18:30
 10/48 anonim ***** válasza:
58%

„Na igen, sikerült jobban utána járnom…Amerikában is elfogadják a diplomáját, amikor amerika nem is hallott még erről az egyetemről”

„A másik meg, hogy szerintem nem is kéne bezárni, ha ilyen papírja nincsen, csak akkor egyszerű magyar egyetem legyen, és ne állítsa, hogy ő mekkora sztár amerikai diplomát ad...”

Amerikában nem hallottak róla? Most ez komolyan leírtad?

A CEU rektora azt állítja, ugyanannak az akkreditációs bizottságnak kell megfelelniük a képzéseinek, mint például a Columbia University-nek …( [link]

(Sokkal több az olyan képzésük, amely csak ott akkreditált.)

A kormány pedig azt állítja: Soros György.


A másik állításod:

Az megsem fordult a fejedben, hogy a magyarországi egyetemek nyújthatnának jobb képzést, hogy elismertebb legyen külföldön, értékesebb diplomákat adjanak ki?

Inkább legyen minden egyformán gyenge színvonalú???

Ne haragudj, de remélem azt nem akartad kiírni, hogy „MA in Critical Gender Studies ("Társadalmi nemek tanulmánya")” …a nagyszerű(irónia) kormánymédiából.

[link]

(Megmondanád, a képzések közül ezeknek van Magyarországon hasonló színvonalú, elismert megfelelője, de csakis annak, amelyeket te is piacképesnek találod? Ausztria is már bejelentkezett, ha a kormány ellehetetleníti az egyetemet…)

Egy másik hozzászólásomba belinkeltem már:

Három intelligens CEU-s diák interjúja:

[link]

Kósa Lajos és egyéb FIDESZ-KDNP véleményeket nem linkelnék be, mert gondolatmenetük vállalhatatlan a józanész számára (ha ez nem igaz, akkor az én gondolatmenetem számára).

2017. ápr. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!