Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Minden megtakarítás fele...

Sanyi sok kérdése:

Minden megtakarítás fele megilleti a közös vagyon elve alapján a "költekező házastársat"?

Figyelt kérdés

1. , A házasság ideje alatt az egyik fél számláján megtakarított pénzből vásárolt (és a fél nevére írt) ingatlan közös vagyonnak, vagy külön vagyonnak minősül?

2. , Ugyanebből a megtakarításból indított vállalkozás és annak tulajdonai, nyeresége, tartozása, stb. közös- vagy külön vagyon?

3. , Ugyanebből a megtakarításból származó más részére történő ajándékozás későbbiekben visszakövetelhető-e, vagy annak megosztása követelhető-e a másik fél által? (családtagnak ajándékozás, később visszaajándékozás kiskapu-e? )

4. , Milyen eszköz létezik a "költekező házastárs" közös vagyon megosztására irányuló szándékának ellehetetlenítésére?



2017. ápr. 11. 12:02
 1/5 anonim ***** válasza:

1. Az a megtakarított pénz megvolt elötte? Ha igen, akkor csak az egyiké, ha nem vagy csak részben, akkor közös, függetlenül attól, hogy kinek a nevén van.

2. Közös.

3. Mekkora ajándékról van szó? És miért akarod visszakérni? Legfőképpen ez itt a kérdés.

4. Válás.

2017. ápr. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy közös háztatás ilyen problémáit itt nem lehet kezelni semmilyen szinten.

Ha a házastársak ezekben nem tudnak megállapodni, nem tudják a vagyont kezelni, az bizony el fog úszni, vagy veszekedések sorozata.

Nem szeretnék konkrétan válaszolni, mert azt alapos ismerettel lehet tisztességesen. De.

Ha van egy számla, azt bankok egy vagy több névre (tulajdonos) jegyzik be, és ha a tulajdonos így rendelkezik, ahhoz senki más nem férhet hozzá. Majd a hagyatéki tárgyaláson. Egy válóperes tárgyaláson bizonyítani kell a közös részt, ha egyik fél vitatja. Egy évekig fennálló állapot a másik tudtával például kizár minden közösséget. Ajándékot elvből nem kérek vissza. Ha voltam olyan hülye, hogy mértéken felüli értékben tettem, viseljem el. Ha meg nem így van, az ajándék az akkori érzéseket tükrözi. Az érzések változhatnak, az ajándék múlt idő. Tudom, hogy másoknak lehet más véleményük, ez azt az igazamat mutatja, milyen kényes és nehéz kérdés ez.

A legegyszerűbb eszköz, hogy nem adom oda a jövedelmemet. A sajátját meg joga van elkölteni. Ha ez a közös vagyon rovására megy, ésszerű korlátozásokat vezetek be. Ha ezt képtelen vagyok tartani, tényleg nincs más lehetőség, válni kell. A feltételrendszerében nagy szerepet játszik a felek hozzáállása, a bírók is csak ebből meríthetnek véleményt. Úgy tűnik, minél tovább húzod, annál inkább alulmaradsz. Nem a jog, a hozzáállásod miatt.

2017. ápr. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az egész kérdéssor csak preventív jelleggel született, kvázi, "mi lesz ha válás lesz?" Persze nem ez a cél.


Az ajándékozós kérdés is ennek szól: Ha a "közösen", tehát már a házasság alatt megtakarított pénzből ajándékozok pl. a szüleimnek ingatlant, festményt, autót stb., az a későbbi válásnál szóba kerül? (Aztán a válási procedúra után vissza...)

2017. ápr. 12. 19:12
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha a házasság alatt megtakarítottad a pénzt a saját számládon, és abból veszel pl. kocsit a szüleidnek, igen azt közösen vetted a feleségeddel jogilag. Annak a felét váláskor szépen kéri majd az asszony, az más kérdés hogyan bizonyítja. Na ezért tart egy vagyon per válás után 4-8 évig. Az ingatna ugyanez, tök mindegy kinek a nevén van,ha házasság utáni pénzből lett és házasság után vettétek. Persze az kivétel, ha örököltél annak az árából, ha házasság előtti ingatlanod eladtad, vagy vagyontárgyad és annak az árából amit betettél az csak a tiéd, az a rész. Mi az, hogy a közös vagyon megosztását ellehetetleníteni? Azért házasodik az ember, annak tudatában, hogy vagyon közösségre lép .Azért van a házasság alapjaiban, hogy vagyon közösségre lépj valakivel, alap esetben 50-50%. A házasság nem a nem csallak meg, meg a lagzi jó buliról szól, hanem a vagyon közösségre lépésről, amit két tanúval aláríttatok. Kvázi egy szerződés. Nem utólag kell háborogni. Ennek elkerülésére van a házassági szerződés, amit persze nem csak házasság előtt lehet írni, hanem közben is bármikor. Neked kb. ez az egy út van, ha aláírja. Meg nyilván lehet "okosan" eltüntetni pénzeket, de had ne ahhoz adjunk itt tanácsot.
2017. ápr. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Saját számla simán bizonyítható egy vagyon jogi pernél, mikor mennyi volt rajt. Bíróság sem hülye.
2017. ápr. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!