Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti mit gondoltok a házassági...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit gondoltok a házassági szerződésről? Magatokra vennétek, ha esküvő előtt a párotok mindenképpen szerződést szeretne veletek kötni?

Figyelt kérdés

Van, akinél ez nem fér bele? Vagy inkább támogatjátok a dolgot?


Az én esetem:

A menyasszonyommal nyárra tervezzük az esküvőt, pár héttel a diplomaosztója után. Ebből gondolom ki is derült, hogy mivel még tanul, ezért nincsen félretett pénze. Ezzel szemben nekem viszonylag sok megtakarított pénzem és egy saját autóm van, amit mind önerőből szereztem.

Szeretnék a menyasszonyommal esküvő előtt házassági szerződést íratni. Persze én sem úgy tervezem, hogy elválunk, de ha esetleg mégis megtörténne a baj és válásra kerül a sor, nem szeretném, ha osztoznom kellene vele.

Például tegyük fel, ha elveszem feleségül és utána veszünk egy családi házat, akkor azt most java részt én fizetném, mivel nekem van elég megtakarított pénzem, de mivel a házasságunk után vennénk meg, akkor az már közös vagyonnak számítana, hiába gyűjtöttem én a pénzt jóval a házasságunk előtt. Ezt szeretném elkerülni.


Hölgyeket kérdezném első sorban, Ti mit szólnátok, ha a vőlegényetek házassági szerződést szeretne íratni veletek? Belemennétek ebbe vagy sem?



2015. jan. 12. 16:00
1 2
 1/15 Költőnő? ***** válasza:
rosszul esne de végülis jogos
2015. jan. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
én pasi vagyok. Nem vennék el olyan csajt akiben nem bízok ennyire. Szerintem ez mindent elárul. Mármint a szerződés.
2015. jan. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Bízom benne, nem erről van szó. Szeretem is, különben nem akarnám elvenni. De ha valamiért egyszer csak el akarna válni, nem szeretném, hogy vigye a nehezen összegyűjtött vagyonom felét, miközben ő nem tett hozzá vagy csak alig.


Tegyük fel, hogy elveszem feleségül, aztán ő 2 év után valamiért beadja a válópert. Közben veszünk egy 15 milliós lakást, amiből én fizetek ki 13 milliót. Akkor 2 év házasság után oda kéne adnom a 13 millióm felét, amiért eredetileg én dolgoztam meg, csak azért, mert ő 2 évig a feleségem volt?

2015. jan. 12. 16:08
 4/15 anonim ***** válasza:
Rosszul esne. Jelenleg a párommal ugyan ilyen szituban vagyunk. Én tanulok ő külföldön dolgozik jól keres, van megtakarított pénze. Ha összeházasodnánk, és ez mind közös vagyon lenne, aztán elválnánk.... nem kérnék belőle. Amit ő tett bele maradjon az övé. Sem eddig, sem ezután nem a pénzért fogom szeretni, hanem saját maga miatt, így ha elválnánk, az lenne fájdalom h elveszítem, az anyagi nem érdekelne
2015. jan. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nekem nem esne rosszul, mert ismerem a párom és tudom, hogy mindig bebiztosítja magát, meg én is ezt tenném az ő helyében.
2015. jan. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

23 évesen erre valószínűleg másképp reagáltam volna. A szempontjaid teljesen érthetőek. Ellenben azt is gondolom, fontos a bizalom és fontos a másik ember ismerete, ami a jövőbeli magatartását illeti. Ismered a párod, hogyan reagál olyan helyzetben, amikor nem az van, amit ő akar? Mit csinál, ha kihúzzák a lába alól a talajt, sértve érzi magát, dühös, csalódott, elkeseredett? Vajon tudna egy válás szituban igazságosan viselkedni, amit te hoztál, a tiéd elv szerint? Tovább bonyolítja a dolgot, hogy gondolom a barátnőd(persze ez csak feltételezés) még a szüleinél él, még soha nem élt önálló felnőtt életet, tehát még nem felnőtt, akár hány éves legyen is. Jó esetben fel fog nőni, és nem bosszúszomjasan fog viselkedni, ha elváltok sem.

A kérdésre válaszolva, 23 évesen ezek az érvek bántottak volna, ma már nem, reális. De az a fura, hogy valószínűleg 23 évesen jobban bebiztosítottam volna magam ilyen esetben, tehát pártoltam volna a szerződést (nem másért, mert jobban számított a szüleim véleménye és ők szerződés pártiak), viszont mai fejemmel, jobban örülnék egy olyan férfinak, akivel valóban ismerjük egymást (és nem csak hisszük), annyira, hogy ilyen szerződésre ne legyen szükség. Kicsit filozofikus lett, bocs, de gondolatébresztő volt.

2015. jan. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Hali, azt mondd, hogy a szüleid ragaszkodnak hozzá :)

Ezt talán könnyebb lesz feldolgoznia. és ennyit az érzelmi oldaláról...


Amúgy így is úgy is amit közösen szereztetek, az közös lesz. Max ami előtte megvolt, ahhoz ragaszkodhatsz.


Viszont ha születik egy gyerek, akkor megint borul az egész.


Beszélj egy ügyvéddel erről, aki válásokat is csinált már gyakorlatban, és elmondja minek van értelme.


Ha azt mondja, hogy gyerek vállalás után úgy is közös, meg fizethetsz, ÉS terveztek 2-3 éven belül gyereket, akkor felesleges borzolni a kedélyeket.

2015. jan. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nőket ez rohadtul idegesíti, én is és minden haverom mindig hangoztattuk, hogy minket nem lehet majd lehúzni, ragaszkodni fogunk hozzá, aztán végül is egyikünk se írt.


Nálunk 15 (ebből 5 szüleimtől) - 7 (ebből 5 szüleitől) volt az arány, ez nem volt olyan durva különbség, ezért a békesség többet ért.


Több olyan haverom, egy unokatesóm is volt, akiknél szintén az volt a kezdet, hogy hú de rendes lány (nem szenved kényszeres vásárlásban, nem kell neki állandóan ruha meg parfüm), aztán csak válás után le lettek húzva (bár valahol haver is pofátlanul csalta a feleségét).

2015. jan. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ha lenne értelme, akkor igen, ha nem, akkor nem. Nekem a házasság vagyonközösség is, úgyhogy mivel a házasság előtti vagyon, vagy az örökség amúgy is különvagyon marad, hacsak nincs valami nagyobb vállalkozása a másiknak vagy nincs óriási vagyoni különbség, akkor én nem kötnék.

Akkor inkább maradnék az együttélésnél és így mindenki megtartja a teljes önállóságát mindenféle papírmunka nélkül.


Amúgy nálunk ez fel sem merült, hasonló anyagi helyzetből indultunk.

2015. jan. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Mivel nem vagyunk gondolatolvasók, nem tudhatjuk, hogy egy válás után a párunk hogy viselkedne. Így én azt mondom, hogy jó dolog a házassági szerződés. Nekem nem igazán van vagyonom, így ha nekem kéne aláírni ilyent, tökéletesen megérteném.


Ha pedig a saját megtakarításaim érdekében kerülne rá sor, akkor is támogatnám értelemszerűen. Jó dolog ez a mai, kiszámíthatatlan világban.

2015. jan. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!