Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy érhetem el, hogy kicserél...

Hogy érhetem el, hogy kicseréljék a garanciális note4-em törött kijelzőjét?

Figyelt kérdés

Tudom Magyarországon élek ezért úgy is azt mondjátok, hogy semmit. De hát ha vannak olyan emberek akik tudnak kibúvókat. Például arra gondoltam, hogy kicsapom a balhét és feljelentem őket azzal az indokkal, hogy kihasználják a vásárlóikat és arra kényszerítik őket, hogy új készüléket vegyenek miközben simán megtehetnék, hogy az 500 forintos előállítási költségű plexijüket értelmes áron eladják. Nem is tudom milyen jogszabály van erre. A lényeg, hogy a környezet rovására megy a pazarlás, és erre is hivatkozva jelenteném fel őket ha nem cserélik ki.

Nem tudom mennyire érthető.



2017. ápr. 20. 22:16
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
95%
Nem, nem igazsagtalan. Majd ha kozepiskolas leszel es tanulsz egy kis kozgazdasagot, rajossz miert van ez. Addig meg szepen kifizeted a javitas koltseget.
2017. ápr. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

Miért is áll fenn monopolhelyzet, én nem értem?


"Biztos van az a jogász aki megoldaná ezt a helyzetet."


Na ezen már röhögtem. Zavar, hogy drágán cserélik, de azért neki állnál költeni egy perre. Amúgy van, csak jó drágán dolgozik. Nem tudom melyik cégről beszélünk, de szerintem ők is komoly ügyvédeket tudnának felsorakoztatni és a vesztes, akkor még azokat is fizetheted ki a teljes perköltséggel együtt.

2017. ápr. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
Én tuti örülni fogok, hogyha elveszted a pert.
2017. ápr. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

Igazi magyar hozzaallasotok van.

Komolyan inkabb a minimal eloallitasi koltseggel rendelkezo multi oldalan alltok?

Szerintetekndirekt tortem be a kijelzomet?

Nezd szerintem nagyon nem etikus h a szaros 500forintos lcd kijelzojuket 50ezerert adjak.

Teljes mertekben pazarlas es ez a pazarlas peldaul kornyezetszennyezo.

2017. ápr. 21. 06:15
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Máskor kötsz biztosítást a készülékre
2017. ápr. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

"Igazi magyar hozzaallasotok van. "

Mert neked nem? Egyből pereljünk, mert nem tetszenek az árak.


Mondjuk jogos felvetés volt a biztosítás. Nekem is van biztosításom rá, ami pont lefedi az ilyen eseteket.


"Komolyan inkabb a minimal eloallitasi koltseggel rendelkezo multi oldalan alltok? "


Még mindig nem magyaráztad el, hogy miért van monopolhelyzetben, én nem hiszem, hogy nincs a környéken egy olyan bolt sem, amely nem cseréli ki a kijelzőt olcsóbban.


"Nezd szerintem nagyon nem etikus h a szaros 500forintos lcd kijelzojuket 50ezerert adjak.

Teljes mertekben pazarlas es ez a pazarlas peldaul kornyezetszennyezo."


Szerinted nem etikus. A cég meg az ilyen bevételekből fizeti ki az dolgozóit és beszállítóit, fizeti be a bérleti díjat, számlákat, különféle adókat. Ha megkérdeznéd a céget ők meg azt mondanák, hogy az sem etikus, hogy egy dolgozó alkalmazása a nettó bérének kétszeresébe került nekik tavaly(idén már csak olyan 40-45%-al többe).


Viszont a kérdés részemről, hogy miért környezetszennyező???


Amúgy, ha ilyen gazdag vagy akkor szerintem perelj csak nyugodtan.

2017. ápr. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Hehehe, Kérdező, kérlek, perelj! Hadd röhögjünk egy jót! :D


Egyébként köss biztosítást, és akkor ingyen kicserélik. Ja, hogy annak az árát megspóroltad vásárláskor? Hát, akkor meg vess magadra!

2017. ápr. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

Nem tudtam, hogy van ilyen biztosítás.

Te nem örülnél neki ha mondjuk a perelésem után beszabályoznák az ilyen értelmetlenül magas összegű kopóalkatrészek piaci árát? Korlátoznák?



Jajj oda ne rohanjak... Szegény Samsung abból tartja fenn magát, hogy 10000%-os haszonnal adja el a kijelzőket. Istenem te balfékek vagytok.

2017. ápr. 21. 16:55
 19/29 anonim ***** válasza:

de kérdező, mi mind örülnének, ha minden termék és szolgáltatás ingyenes vagy közel ingyenes lenne.

Légyszí', ha nyertél a samsung ellen, ne állj le, vannak még bőven ilyen kizsákmányoló vállalatok.

2017. ápr. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

"Te nem örülnél neki ha mondjuk a perelésem után beszabályoznák az ilyen értelmetlenül magas összegű kopóalkatrészek piaci árát? Korlátoznák? "


Én nem tekintem annyira kopó alkatrésznek, mert a kopási ideje egyáltalán nem magas. Az, hogy az ember nem képes vigyázni rá rendesen az másik kérdés. 2000 forintból lehet zárható tokot + edzett üveget venni, érdekes nekem azóta nem történt baja egyik telefonomnak sem, pedig gyakran szoktam kiejteni a kezemből. Az én családomban eddig előfordult 8 okos telefonból, csak annak az egynek tört be a kijelzője, amelynek nem volt tokja.


Csak megsúgom, hogyha szabályozzák a kijelzők piaci árát, attól még nem lesz olcsóbb a csere.



"Jajj oda ne rohanjak... Szegény Samsung abból tartja fenn magát, hogy 10000%-os haszonnal adja el a kijelzőket. Istenem te balfékek vagytok."

Ja, mert a te telefonod aztán olyan sokat ér, mint amennyiért vetted.


Ha van pénzed akkor menj és pereljél vagy esetleg csináld meg magadnak, ha annyira sokallod. Én most nagyon jó leírásokat találtam.


Amúgy meg elképzeléseddel ellentétben nincs monopolhelyzetben a Samsung és nem vagy köteles ott csináltatni. Egyik ismerősöm például 5 ezerért simán kicserélte a kijelzőmet.

2017. ápr. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!